Konkurs "Położna Przyszłości - Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy"

Rusza 1. edycja konkursu „Położna Przyszłości - Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy” na 13 polskich uczelniach medycznych. Celem nadrzędnym przedsięwzięcia jest promocja zawodu położnej oraz wyłonienie i nagrodzenie najlepszego studenta w kraju. Pytania, forma egzaminu, piśmiennictwo to wynik międzyuniwersyteckich konsultacji oraz współpracy z najważniejszymi instytucjami reprezentującymi zawód położnej w Polsce.

Konkurs skierowany jest do studentów III roku studiów I stopnia kierunku położnictwo - zaproszeni są wszyscy chętni, bez dodatkowych obostrzeń. Udział daje szansę na wcześniejszą powtórkę materiału przed dyplomem, anonimowe sprawdzenie swoich sił w skali ogólnokrajowej (kodowane testy, upublicznione tylko nazwiska laureatów) i sięgnięcie po najwyższą nagrodę: prestiżowy, miesięczny staż w Szpitalu Specjalistycznym św. Zofii w Warszawie (wraz z kosztami pobytu)! Wygrana pozwoli przestąpić progi szpitala, który jest prekursorem autonomii zawodu położnej w Polsce i wymarzonym miejscem pracy dla wielu.

Konkurs składa się z dwóch części. Pierwszy etap - w formie testu - odbędzie się 27 marca br. na zgłoszonych uczelniach medycznych jednocześnie. Drugi, czyli test oraz egzamin praktyczny, 24 kwietnia warszawskim Szpitalu Specjalistycznym św. Zofii. Zakres materiału do egzaminu to 5 bloków tematycznych oraz 14 obowiązujących lektur.

W celu zapewnienia wysokiego poziomu merytorycznego konkursu, zachowania obiektywizmu i bezstronności, organizator zaprosił do Kapituły Konkursu między innymi przedstawicieli Polskiego Towarzystwa Położnych, Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych, Szpitala Specjalistycznego św. Zofii w Warszawie, Warszawską Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych oraz Naczelną Radę Pielęgniarek i Położnych, która objęła przedsięwzięcie patronatem honorowym.

Formularz zgłoszeniowy (zgłoszenia do 24 lutego br.!), zakres materiału, piśmiennictwo, regulamin, wykaz uczelni przystępujących do olimpiady i pozostałe informacje dostępne są na stronie akademia-ama.pl.

Organizatorem i inicjatorem konkursu jest Akademia Malucha Alantan - program społeczno-edukacyjny o charakterze non-profit, mający na celu propagowanie bezpiecznego i zdrowego trybu życia dzieci i rodziców.

Biuro konkursu: Katarzyna Leciejewska tel. 605 333 681, Daria Foroncewicz tel. 504 152 778.