Uniwersytet Jagielloński nawiązał współpracę z koreańską uczelnią

20 lutego 2017 r. Uniwersytet Jagielloński podpisał porozumienie z Uniwersytetem Keimyung, mającym siedzibę w Daegu w Korei Południowej.

W imieniu Uniwersytetu Jagiellońskiego umowę sygnowała prorektor ds. rozwoju prof. Dorota Malec, natomiast ze strony koreańskiej podpis pod dokumentem złożył prezydent Uniwersytetu Keimyung prof. Ilhi Synn. Porozumienie ma charakter memorandum tworzącego podstawę do rozwoju różnych form współpracy edukacyjnej i badawczej w niedalekiej przyszłości.

W trakcie spotkania, które odbyło się w sali Senackiej Collegium Novum, prof. Piotr Laidler z Zespołu ds. Internacjonalizacji UJ dokonał krótkiej prezentacji, w której przedstawił przedstawicielom koreańskiej uczelni szereg istotnych informacji na temat Uniwersytetu Jagiellońskiego, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii dotyczących współpracy międzynarodowej i internacjonalizacji. Prezentacja stanowiła wstęp do krótkiej rozmowy na temat specyfiki obu uczelni oraz perspektyw rozwoju wzajemnej współpracy.

Po podpisaniu umowy dziekani Wydziału Filozoficznego UJ prof. Jarosław Górniak oraz Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ prof. Zdzisław Mach wzięli udział w oddzielnym spotkaniu roboczym, w trakcie którego omówili szczegóły planowanej współpracy na szczeblu wydziałowym z przedstawicielami odpowiednich jednostek Uniwersytetu Keimyung.

Uniwersytet Jagielloński gościł ambasadora Islandii

Ambasador Niemiec z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim