Sukcesy uniwersyteckich futsalistek

Reprezentacja Uniwersytetu Jagiellońskiego w futsalu kobiet zdobyła srebrny medal Akademickich Mistrzostw Polski. Turniej odbył się w ubiegły weekend w Katowicach. Z kolei nasza bramkarka Karolina Klabis wygrała plebiscyt na najlepszą piłkarkę Małopolski 2016 roku.

Podopieczne Krzysztofa Swoła i Krzysztofa Mastelarza rozpoczęły mistrzostwa od kompletu zwycięstw w fazie grupowej. Pokonały m.in. broniące tytułu reprezentantki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W ćwierćfinale Jagiellonki wysoko ograły drużynę Politechniki Śląskiej, a w półfinale okazały się lepsze od Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. W wielkim finale, po dramatycznym meczu, uległy 3:4 po dogrywce futsalistkom AZS PWSZ Wałbrzych.

Warto dodać, że reprezentantki Uniwersytetu Jagiellońskiego okazały się najlepsze wśród uniwersytetów, a bramkarką turnieju wybrano Karolinę Klabis.

Mecze fazy grupowej:

• AZS UJ - AZS UAM Poznań 1:0
  • AZS UJ - AZS UWM Olsztyn 11:2
  • AZS UJ - AZS UMCS Lublin 2:1

Ćwierćfinał:

• AZS UJ - AZS Politechnika Śląska 4:0

Półfinał:

• AZS UJ - AZS AWF Katowice 2:1

Finał:

• AZS UJ - AZS PWSZ Wałbrzych 3:4 (po dogrywce)

Jagiellonki wystąpiły w składzie: Karolina Klabis, Małgorzata Bartosiewicz, Ewelina Bolko, Karolina Dul, Kamila Ferfecka, Magdalena Gozdecka, Magdalena Knysak, Magdalena Konopka, Katarzyna Ładocha, Aleksandra Łagowska, Justyna Maziarz, Natalia Sitarz, Kinga Wilk i Anna Zapała. Kierownikiem drużyny jest Przemysław Mosiołek.

27 lutego podczas gali, która odbyła się w Sali Obrad Urzędu Miasta Krakowa, nastąpiło rozstrzygnięcie XXII Plebiscytu na Najlepszego Piłkarza i Trenera Małopolski 2016. W kategorii Najlepsza Piłkarka zwyciężyła nasza zawodniczka Karolina Klabis. Karolina, to reprezentantka Polski i wicemistrzyni Polski w futsalu. Na boiskach trawiastych w całym poprzednim sezonie I ligi nie straciła żadnej bramki, a tym samym miała swój bezsprzeczny udział w awansie Jagiellonek do Ekstraligi.

Świetny debiut Darii Nawój w Akademickich Mistrzostwach Polski

Maja Chyla i Stanisław Hejmo triumfatorami AZS <span lang='en'>Winter Cup</span>

Maja Chyla i Stanisław Hejmo triumfatorami AZS Winter Cup

Świetny występ snowbordzistek z UJ podczas AMP w Białce Tatrzańskiej