Dzień Otwarty na Uniwersytecie Jagiellońskim

W piątek 24 marca rozpoczęła się kolejna edycja Dnia Otwartego UJ. Cykliczna impreza umożliwia wszystkim zainteresowanym zapoznanie się z ofertą uczelni, porozmawianie ze studentami i pracownikami naukowymi, a także zaznajomienie się z procesem rekrutacyjnym.

Oficjalnego otwarcia wydarzenia dokonał o 9:45 prorektor UJ ds. dydaktyki prof. Armen Edigarian. – Dzień Otwarty to wspaniała okazja do przekonania się, jakie możliwości daje studiowanie na Uniwersytecie Jagiellońskim. A to nie tylko nauka, ale również kształtowanie osobowości – mówił prof. Edigarian. – Ja od zawsze wiedziałem, że będę chciał się zająć studiowaniem matematyki. Największe szczęście to kierować się w życiu swoją pasją. Zapewniam was, że na UJ każdy znajdzie coś dla siebie – dodał.

Głos zabrał również wiceprzewodniczący Samorządu Studentów UJ Sławomir Adamczyk. – Mam nadzieję, że 1 października wszyscy się tu spotkamy. Studia niosą ze sobą wielkie zmiany w stylu życia. Ale nie należy koncentrować się tylko na samym studiowaniu, warto też angażować się w różne inicjatywy i realizować marzenia. Słowem: korzystać z życia studenckiego – przekonywał.

Największe szczęście to kierować się w życiu swoją pasją. Zapewniam was, że na UJ każdy znajdzie coś dla siebie.
Prof. Armen Edigarian

Przedstawiciele Działu Rekrutacji na Studia odpowiadali na pytania związane z rekrutacją, udzielali informacji o zasadach kwalifikacji, limitach przyjęć, harmonogramie rekrutacji, sposobie rejestracji na studia i na temat uwzględniania osiągnięć w olimpiadach ogólnopolskich i konkursach.

Tegoroczna edycja Dnia Otwartego UJ wpisuje się w kampanię promocyjną zatytułowaną „Czy jesteś gotowy na spotkanie z mistrzem?”. Jej główną ideą jest pokazanie, że studia na UJ to szansa na podniesienie swoich umiejętności na poziom mistrzowski i budowanie
kompetencji ułatwiających start zawodowy, a także okazja do poznania
mentorów inspirujących do dalszego rozwoju.

Ambasadorami akcji są przedstawiciele czterech dziedzin naukowych, wybitni naukowcy i ciekawe osobowości: biotechnolog dr hab. Justyna Drukała, psychiatra i terapeuta prof. Bogdan de Barbaro, biolog prof. Ryszard Laskowski oraz chemik prof. Wojciech Macyk.

Program Dnia Otwartego UJ jest dostępny tutaj.

Profesor Piotr Jedynak nowym rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego

Surowce naturalne w profilaktyce i terapii - nowe studia podyplomowe w UJ CM

Koncert w kolegiacie akademickiej św. Anny