Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nowe studia na Uniwersytecie Jagiellońskim

Nowe studia na Uniwersytecie Jagiellońskim

Studia na specjalności nauczanie maszynowe przygotowują do pracy w zawodzie analityka danych w firmach informatycznych, przedsiębiorstwach i instytucjach. Studenci podczas nauki na Wydziale Matematyki i Informatyki poznają metody i narzędzia matematyczne niezbędne do analizy niespójnych, różnorodnych zbiorów danych związanych z nowo rozwijającymi się technologiami.

Kierunek: Informatyka
Specjalność: Nauczanie maszynowe
Typ studiów: drugiego stopnia
Wydział Matematyki i Informatyki UJ

– Nauczanie maszynowe to dziedzina nauki z pogranicza informatyki i statystyki, ściśle wiążąca się z zagadnieniem sztucznej inteligencji. Zajmuje się tworzeniem algorytmów, które same mogą „się uczyć” na podstawie przetwarzanego przez siebie zbioru danych – tłumaczy dr Przemysław Spurek z Instytutu Informatyki i Matematyki Komputerowej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

– Studia te będą kształciły analityków danych, których, warto podkreślić, wciąż brakuje na rynku pracy. Nieprzypadkowo absolwenci naszych studiów będą mogli bez problemu znaleźć pracę w firmach informatycznych, przedsiębiorstwach czy wielorakich organizacjach. Będą bowiem posiadali rozległą wiedzę na temat dostępnych rozwiązań programistycznych oraz technologii informatycznych umożliwiających efektywną analizę danych – wyjaśnia naukowiec.

Trzy filary tej specjalności to: sieci neuronowe, głębokie nauczanie i analiza danych.

DR PRZEMYSŁAW SPUREK

– Co więcej będą biegli w zaawansowanych technikach nauczania maszynowego. Trzy filary tej specjalności to: sieci neuronowe, głębokie nauczanie i analiza danych – dodaje. – A to wszystko chcemy podeprzeć podstawami matematycznymi, teorią informatyki i oczywiście ogólnymi przedmiotami, które przygotowują do bycia informatykiem czy programistą. Studenci poznają również metody i narzędzia matematyczne niezbędne do analizy niespójnych, różnorodnych zbiorów danych, związanych z technologiami, które obecnie bardzo dynamicznie ewoluują – mówi dr Przemysław Spurek.

Polecamy również
Nowi pracownicy oficjalnie powitani w murach UJ
Nagroda Towarzystwa Lekarskiego Krakowskiego dla Piotra Majora
Nowe studia na Uniwersytecie Jagiellońskim
Lekarka z USD nagrodzona w konkursie dla młodych medyków

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj