Stowarzyszenie Pracodawców RP wyróżniło uniwersytecką onkologię

Oddział Kliniczny Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie został nagrodzony tytułem "Szpital Przyjazny" w kampanii "Choroba? Pracuję z nią!". Jej organizatorem było Stowarzyszenie Pracodawców RP, a zainicjowały ją organizacje pacjentów przewlekle chorych, którzy pomimo konieczności długiego leczenia nie chcą rezygnować z aktywności zawodowej.

Oddział Kliniczny Onkologii wyróżniono w szczególności za dbałość o czas i komfort swoich pacjentów poprzez stosowanie nowoczesnych form podania leków, czyli terapii w podaniu podskórnym.

Celem kampanii "Choroba? Pracuję z nią!" jest zwiększenie świadomości społecznej na temat osób, które mimo chorób przewlekłych, nie chcą korzystać z rent i zwolnień lekarskich. Stało się to możliwe dzięki postępowi w medycynie. W przypadku wielu chorób pacjenci mogą skorzystać z długoterminowego leczenia, nie musząc przy tym rezygnować z dotychczasowych obowiązków. Coraz więcej placówek umożliwia pacjentom łatwiejszy sposób leczenia. Zamiast dożylnego podania leków, które trwa wiele godzin, proponuje podawanie je podskórnie, co znacznie skraca jednorazowy czas konieczny do spędzenia w szpitalu. Dzięki temu chorzy mogą prowadzić normalne, aktywne życie rodzinne i zawodowe.

W Polsce co 4 minuty rozpoznaje się nowy przypadek choroby nowotworowej, co daje ponad 130 tysięcy zachorowań każdego roku. Bardzo ważne jest więc wczesne wykrywanie nowotworów i nowoczesne, skuteczne leczenie. Oddział Kliniczny Onkologii ma pełną świadomość tej sytuacji i jest gotowi do podjęcia wyzwania, jakie niesie sytuacja epidemiologiczna w Polsce. We współpracy z zakładami diagnostycznymi Szpitala Uniwersyteckiego prowadzi pełną gamę badań pozwalających na nowoczesną diagnostykę nowotworów. W przypadku wybranych, bardzo specyficznych badań przeprowadza diagnostykę we współpracy z innymi ośrodkami klinicznymi w Polsce.

Oddział posiada możliwości prowadzenia najnowocześniejszej terapii onkologicznej, w tym terapii ukierunkowanej molekularnie zwanej także terapią celowaną. Wykorzystuje wyniki najnowszych badań naukowych w celu indywidualizacji terapii, tak aby odpowiadała ona najbardziej charakterystyce danego nowotworu. Zwiększa to szanse chorego na dobry efekt terapii.

Uzupełnieniem standardowego armamentarium w walce z nowotworami są ultranowoczesne substancje przeciwnowotworowe, które dostępne są w klinice w ramach kontrolowanych badań naukowych. Stanowią one nie tylko cenne uzupełnienie panelu dostępnych terapii, ale także niepowtarzalną szansę dla wielu chorych, u których dotychczas znane metody leczenia okazały się nieskuteczne.

Prezes UOKiK nagrodził absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego

Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

Oświadczenie prorektora UJ ds. <span lang="la">Collegium Medicum</span>

Oświadczenie prorektora UJ ds. Collegium Medicum