Studenci z UJ wicemistrzami Polski w Programowaniu Zespołowym

Vlad Hlembotskyi, Franciszek Stokowacki oraz Michał Zieliński, studenci kierunku Informatyka Analityczna na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego zajęli drugie miejsce na Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym. Opiekunami naukowymi grupy byli prof. Paweł Idziak, mgr Grzegorz Guśpiel i Krzysztof Maziarz.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym (AMPPZ) to najważniejsze zawody w programowaniu dla studentów informatyki w naszym kraju. W szranki stają drużyny składające się z trzech zawodników-studentów jednej uczelni. Na rozwiązanie zadań uczestnicy spotkania mają pięć godzin. Efekty ich pracy są oceniane na żywo w trakcie zawodów. AMPPZ, które odbyły się od 27 do 28 października br. we Wrocławiu, były okazją do zademonstrowania i doskonalenia umiejętności w zespołowym rozwiązywaniu problemów informatycznych. Turniej umożliwia też nawiązanie kontaktów między studentami z różnych ośrodków akademickich i pozwala poznać specyfikę tego rodzaju rywalizacji. Pomaga również przygotować się do ewentualnego uczestnictwa w ACM International Collegiate Programming Contest.

W tegorocznych Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym zwyciężyła drużyna Uniwersytetu Warszawskiego, trzecie miejsce zajęli studenci z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Partnerem Głównym reprezentacji Uniwersytetu Jagiellońskiego był PKO Bank Polski.

Studenci biorą udział w projekcie "Programiści przyszłości 2.0" w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, którego głównym celem jest przygotowanie do zawodów programistycznych również pod względem kształcenia w zakresie matematyki i matematycznych podstaw informatyki.

W serii Monografie FNP ukazały się książki dwojga badaczy związanych z UJ

W Szpitalu Uniwersyteckim rozpoczęły się testy nowatorskiego tomografu