Sukces studentów UJ CM na międzynarodowej konferencji w Serbii

"Differences in autonomic nervous response between two acute acoustic stress assessed by heart rate variability (hrv) method in group of students" - praca Michała Jurczyka i Andrzeja Boryczko, studentów IV roku Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum, została uznana za najlepszą na sesji plakatowej podczas konferencji Global Students Conference.

W Belgradzie odbywała się czwarta już międzynarodowa konferencja z serii Global Students Conference, w której udział wzięli studenci z wielu krajów, w tym delegacja Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum. Podczas spotkania można było uczestniczyć w wielu warsztatach, wykładach i panelach dyskusyjnych.

Głównym punktem programu naukowego była sesja plakatowa dla studentów kierunków medycznych. Spośród wielu międzynarodowych doniesień zwyciężyła praca Differences in autonomic nervous response between two acute acoustic stress assessed by heart rate variability (hrv) method in group of students autorstwa studentów IV roku Wydziału Lekarskiego UJ CM Michała Jurczyka oraz Andrzeja Boryczko działających w Studenckim Kole Naukowym Patofizjologów. Opiekunami pracy są dr Agata Furgała oraz dr hab. Krzysztof Gil z Katedry Patofizjologii UJ CM.

Ambasador Sri Lanki odwiedziła Uniwersytet Jagielloński

Senatorowie pozytywnie zaopiniowali 2 kandydatów na rektora UJ

Badacze z UJ odebrali akty nominacyjne w Pałacu Prezydenckim

Na UJ odkryto polimer o właściwościach przeciwgrzybiczych