Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

MediaTory 2017: Ewa Ewart autorytetem studentów dziennikarstwa

MediaTory 2017: Ewa Ewart autorytetem studentów dziennikarstwa

Producentka filmów dokumentalnych i dziennikarz dochodzeniowy BBC Ewa Ewart otrzyma statuetkę w kategorii AuTORytet w tegorocznej edycji studenckiego plebiscytu dziennikarskiego MediaTory. Nazwiska pozostałych ośmiu laureatów poznamy 2 grudnia podczas gali finałowej w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

AuTORytet to kategoria, w której ludzie mediów są doceniani za całokształt pracy zawodowej. W poprzednich edycjach plebiscytu nagrodzono m.in. Kamila Durczoka, Bogdana Rymanowskiego, Hannę Krall, Wojciecha Manna, Monikę Olejnik, Marka Niedźwiedzkiego, ks. Adama Bonieckiego, Wojciecha Jagielskiego, Adama Michnika i Mariusza Szczygła.

W tym roku ponad 10 tys. studentów dziennikarstwa z 22 uczelni z całej Polski zdecydowało, że do grona laureatów dołączy Ewa Ewart, reportażystka i producentka filmów dokumentalnych. Tytuł AuTORytetu to już kolejna nagroda dziennikarki w plebiscycie. W 2011 roku była nominowana w kategorii DetonaTOR za film W milczeniu, pokazujący wspomnienia bliskich ofiar katastrofy smoleńskiej. Z kolei 3 lata później zdobyła statuetkę InicjaTORa za dokument Zdobyć miasto. Studenci docenili wówczas obiektywny i inny niż dotychczasowe dokument o Powstaniu Warszawskim oraz sposób, w jaki dokumentalistka skontrastowała obraz starej i nowej Warszawy. Rozmowa z laureatką poniżej.

Zwycięzców w pozostałych 8 kategoriach poznamy podczas 11. gali finałowej, która odbędzie się 2 grudnia o godzinie 17.00 w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ich nazwisk jeszcze nie podano. Opublikowano jedynie listy nominowanych.

Polecamy również
Nowe studia na Uniwersytecie Jagiellońskim
Gołębnik, Jagiellonka, Audi Max... Powiedziane po krakowsku
WPiA UJ ponownie bezkonkurencyjny w rankingu DGP
Wyróżnienia dla studentów z UJ CM

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj