Pół miliona złotych dla szpitala w Prokocimiu od prywatnych firm

500 tysięcy złotych trafiło do Fundacji Schola Cordis działającej przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu (USD). Wszystko za sprawą akcji "Razem ratujmy małe serduszka"' która za cel obrała sobie zebranie funduszy na zakup specjalistycznego sprzętu do ratowania życia dzieci. Organizatorem zbiórki była firma Wiśniowski oraz jej 155 partnerów handlowych.

- Jesteśmy bardzo miło zaskoczeni wysokością tej kwoty. Żadne dotychczasowe akcje nie przyniosły takiego efektu finansowego jak ta. Marzyliśmy o echokardiografie. Teraz to marzenie będziemy mogli spełnić. Kupimy sprzęt z najwyższej półki, który będzie służył przez wiele lat. Uratujemy dzięki niemu nie jedno, a tysiące dzieci. To wspaniałe, że może liczyć na wsparcie tak prężnie działających firm - mówi prof. Janusz Skalski, kierownik Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej i prezes Fundacji Schola Cordis.

Akcja "Razem ratujmy małe serduszka" wystartowała we wrześniu, po tym jak w Prokocimiu operowane było dziecko jednego z menedżerów w firmie Wiśniowski. Rodzic, za profesjonalną opiekę, chciał odwdzięczyć się szpitalowi. Do inicjatywy producenta bram, drzwi i ogrodzeń spod Nowego Sącza dołączyło 155 jego kontrahentów z całej Polski, którzy zobowiązali się przekazać 0,5 procent swoich obrotów na rzecz fundacji profesora Janusza Skalskiego. Dodatkowo akcję nagłośniło Radio RMF FM, "Dobry Tygodnik Sądecki" oraz dziennikarz Filip Chajzer w mediach społecznościowych.

- Nasi partnerzy handlowi zdecydowali się wspólnie przekazać klinice ponad 199 tysięcy złotych. Zgodnie z obietnicą marka Wiśniowski miała podwoić tę kwotę. Wiemy jednak, jak duże są potrzeby oddziału i jesteśmy przekonani, że każda złotówka, która trafia do tego szpitala ma nieobliczalną wartość, dlatego do zadeklarowanej kwoty dołożyliśmy 100 tysięcy złotych Z tym większą satysfakcją przekazujemy pieniądze na funkcjonowanie Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej - wyjaśnia Krystyna Baran, prezes zarządu firmy.

Szpital w Prokocimiu to jeden z najważniejszy ośrodków medycznych w kraju, znany również w Europie. W poradniach udzielanych jest ponad 170 000 konsultacji specjalistycznych rocznie, a na oddziałach wykonuje się ok. 7000 zabiegów operacyjnych, w tym ok. 450 zabiegów kardiochirurgicznych. Do krakowskiego szpitala kierowani są pacjenci z całej Polski, a kadra specjalistów podejmuje się nawet najbardziej skomplikowanych operacji. Dzięki ich pracy nowe życie zyskało tysiące dzieci.

Prezes UOKiK nagrodził absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego

Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

Oświadczenie prorektora UJ ds. <span lang="la">Collegium Medicum</span>

Oświadczenie prorektora UJ ds. Collegium Medicum