Ponad 130 studentów i doktorantów UJ ze stypendiami ministra

114 studentów i 18 doktorantów z Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymało stypendia ministra za wybitne osiągnięcia przyznane na rok akademicki 2017/2018 przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jak poinformował resort nauki, w przypadku studentów stypendium wynosi 15 tys. zł, a doktorantów - 25 tys. zł.

"Na rok akademicki 2017/2018 rektorzy uczelni przedstawili Ministrowi Nauki i Szkolnictwa Wyższego 1861 wniosków o przyznanie stypendium ministra za wybitne osiągnięcia, w tym 1275 wniosków studentów i 586 wniosków doktorantów" - czytamy w komunikacie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Do oceny wniosków został powołany zespół, w którego skład weszło 24 ekspertów reprezentujących 7 obszarów nauki i sztukę. Zostały one ocenione metodą punktową. Punkty przyznawane były za poszczególne osiągnięcia naukowe i artystyczne związane ze studiami oraz za osiągnięcia w sporcie.

Ostatecznie resort nauki podjął decyzję o przyznaniu 645 stypendiów studentom i 78 stypendiów doktorantom. W roku akademickim 2017/2018 wysokość stypendium ministra wynosi 15 tys. - w przypadku studentów oraz 25 tys. zł - w przypadku doktorantów. Jednorazowo wypłacą je uczelnie.

Pełna lista stypendystów znajduje się na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Prezes UOKiK nagrodził absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego

Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

Oświadczenie prorektora UJ ds. <span lang="la">Collegium Medicum</span>

Oświadczenie prorektora UJ ds. Collegium Medicum