Doktorantka UJ będzie reprezentować Polskę na igrzyskach w Pjongczangu

Weronika Biela, doktorantka Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ i absolwentka Wydziału Matematyki i Informatyki UJ, znalazła się w kadrze polskich sportowców na XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie PjongChang 2018. Zawodniczka AZS-u Zakopane wystąpi w slalomie równoległym w snowboardzie.

Weronika Biela urodziła się w 1991 roku. Mieszka w Zakopanem i trenuje w miejscowym AZS-ie. Jazdą na snowboardzie zajmuje się dopiero od kilku lat. Wcześniej trenowała narciarstwo alpejskie. W wieku 16 lat była nawet mistrzynią Polski w tej dyscyplinie.

Ubiegłoroczna złota medalistka zimowej uniwersjady na igrzyskach wystartuje 21 lutego w eliminacjach snowboardowego slalomu równoległego. Finałowe zjazdy odbędą się 2 dni później.

Polskę na XXIII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich PjongChang 2018 reprezentować będzie 62 sportowców. Nasi zawodnicy będą walczyć o medale w następujących dyscyplinach: biathlon, bobsleje, łyżwiarstwo figurowe, łyżwiarstwo szybkie, short track, skoki narciarskie, biegi narciarskie, narciarstwo alpejskie, narciarstwo dowolne, kombinacja norweska i snowboard. Igrzyska w Korei Południowej zostaną rozegrane w dniach 8-25 lutego.

Profesor Piotr Jedynak nowym rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego

Surowce naturalne w profilaktyce i terapii - nowe studia podyplomowe w UJ CM

Koncert w kolegiacie akademickiej św. Anny