Nowa wizytówka Uniwersytetu Jagiellońskiego w internecie

Strona www.welcome.uj.edu.pl adresowana jest głównie do obcokrajowców, którzy rozważają podjęcie studiów w Uniwersytecie Jagiellońskim, a także do zagranicznych naukowców planujących pobyt na naszej uczelni.

Prowadzona w języku angielskim strona www.welcome.uj.edu.pl służyć ma tym wszystkim osobom z zagranicy, które chcą lepiej poznać miejsce swoich ewentualnych studiów i pracy. Prezentowane na niej materiały mają zaciekawić młodzież ofertą dydaktyczną UJ, a także przedstawić korzyści wypływające ze studiowania na naszej uczelni. Przedstawione zostały także zalety studiowania w Krakowie i podstawowe informacje na temat miasta. Przede wszystkim można z niej dowiedzieć się o prowadzonych na UJ studiach w językach obcych (angielski, ukraiński, rosyjski), ich przebiegu, programie i zakładanych efektach kształcenia. Programy zgrupowane są w bloki: humanistyczny, nauk ścisłych i medycyny. Wytłumaczone zostały także zasady rekrutacji i podstawowe aspekty życia studenckiego na UJ.

Strona dostarcza także informacji tym wszystkim, którzy planują pobyt naukowy na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dzięki informacjom umieszczonym na stronie www.international.iro.uj.edu.pl (International Visitors' Office) obcokrajowcy będą w stanie przygotować swoją wizytę na UJ i w naszym kraju.

Prace nad powstaniem strony koordynował pełnomocnik rektora UJ ds. internacjonalizacji prof. Adam Jelonek. Strona została zaprezentowana rektorowi UJ prof. Wojciechowi Nowakowi i zyskała jego aprobatę.

Welcome to the Jagiellonian University – www.welcome.uj.edu.pl

Dr Renata Mężyk-Kopeć z WBBB UJ laureatką konkursu NCN Weave-UNISONO