Statuetka Pafos 2017 dla rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego

Od roku 2011 Uniwersytet Jagielloński prowadzi szeroko zakrojone interdyscyplinarne międzynarodowe badania archeologiczne w starożytnym mieście Pafos, stolicy grecko-rzymskiego Cypru. Rok 2017 był rokiem szczególnym, bowiem Pafos pełniło rolę Europejskiej Stolicy Kultury.

Z tej okazji projekt Uniwersytetu Jagiellońskiego był promowany poprzez liczne działania upowszechniające, w tym wystawę fotografii S. Słabońskiego ukazującą pracę i dokonania zespołu oraz multimedialny pokaz „Misterium Miasta Afrodyty Pafos 2017” autorstwa Jani Konstantinovskiego Puntosa do muzyki Józefa Skrzeka. Władze UJ, Ambasada RP w Nikozji, podobnie jak Urząd miasta Pafos oraz Departament Starożytności Cypru, wsparły te działania. Oficjalna delegacja UJ brała udział w wernisażu wystawy i projekcji widowiska, o czym informowaliśmy na portalu UJ.

Na upamiętnienie tych faktów kierująca projektem Paphos Agora Project, profesor Ewdoksia Papuci-Władyka 20 stycznia br. w obecności dziekanów Wydziału Historycznego prof. Jana Świecha i prof. Stanisława Sroki, wręczyła rektorowi UJ prof. Wojciechowi Nowakowi, statuetkę wykonaną przez artystkę Ewę Wójcik Konstantinovską, jak również klip filmowy stanowiący zapis widowiska oraz katalog wystawy wraz ze słowami podziękowania.

Pokaz multimedialny „Misterium Miasta Afrodyty Pafos 2017”

Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

Oświadczenie prorektora UJ ds. <span lang="la">Collegium Medicum</span>

Oświadczenie prorektora UJ ds. Collegium Medicum