Koloproktologia praktyczna - pionierskie studia podyplomowe w UJ CM

W ubiegłą sobotę Medyczne Centrum Kształcenia Studia Podyplomowego UJ wraz z Wydziałem Lekarskim UJ CM zainaugurowały dwusemestralne studia podyplomowe koloproktologia praktyczna. To jedyna forma kształcenia na rynku europejskim uwzględniająca problematykę koloproktologii w teorii i praktyce. W pierwszej edycji studiów uczestniczy 30 lekarzy chirurgów z całej Polski.

Celem studiów jest przekazanie wiedzy w zakresie całościowego rozwiązywania problemów koloproktologicznych, poczynając od przeprowadzenia postępowania diagnostycznego poprzez odpowiednie leczenie zachowawcze i zabiegowe do adekwatnego prowadzenia nadzoru i kontroli chorych wyleczonych.

Studia zostały utworzone przy współpracy z Polskim Klubem Koloproktologii promującym polską chirurgię kolorektalną, problematykę chorób jelita grubego oraz najnowsze trendy i osiągnięcia w tej dziedzinie. Do poprowadzenia zajęć zaproszeni zostali najwybitniejsi specjaliści z całego kraju. Kierownikami studiów są prof. Piotr Richter oraz dr Andrzej Gryglewski.

Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

Oświadczenie prorektora UJ ds. <span lang="la">Collegium Medicum</span>

Oświadczenie prorektora UJ ds. Collegium Medicum