Delegacja z Iranu z wizytą na UJ

6 marca Uniwersytet Jagielloński gościł w swoich murach delegację z Imam Khomeini International University w Iranie. Przybyłych naukowców przyjął w swoim gabinecie rektor UJ prof. Wojciech Nowak.

W skład delegacji weszli prof. Sayad Abolhassan Naeini, prezydent Imam Khomeini International University, prof. Saeid Abbasbandy z Zakładu Matematyki oraz dr Rohullah Bayat, przedstawiciel ds. międzynarodowych. Ze strony Uniwersytetu Jagiellońskiego w spotkaniu wzięli udział pełnomocnik rektora UJ ds. internacjonalizacji prof. Adam Jelonek, prodziekan ds. dydaktyki Wydziału Filologicznego UJ dr hab. Władysław Witalisz, a także prof. Anna Krasnowolska z Zakładu Iranistyki UJ, a także przedstawiciele wydziałów – prof. Piotr Kłodkowski z Wydziału Filozoficznego i dr hab. Leszek Hadasz z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej.

Uczestnicy spotkania rozmawiali o nawiązaniu współpracy w zakresie mobilności studenckiej oraz pracowniczej, jak również ustanowienia wspólnych programów studiów, w tym także programów joint i double degree, szczególnie w dziedzinach takich jak chemia, matematyka, stosunki międzynarodowe i filologia. Obecnie trwają prace nad powstającym Memorandum of Understanding, które zostanie wkrótce podpisane przez przedstawicieli obu uczelni.

Imam Khomeini International University został założony aktem fundacyjnym w 1984 roku po irańskiej rewolucji islamskiej. Jako placówka dydaktyczna, naukowa i kulturalna podlega bezpośrednio Ministerstwu Badań, Nauki i Technologii. Każdego roku przyjmuje około 200 zagranicznych studentów z całego świata.

Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

Oświadczenie prorektora UJ ds. <span lang="la">Collegium Medicum</span>

Oświadczenie prorektora UJ ds. Collegium Medicum