UJ wśród założycieli nowej uniwersyteckiej sieci współpracy

20 kwietnia na Uniwersytecie Bolońskim doszło do podpisania listu intencyjnego ustanawiającego nową uniwersytecką sieć współpracy – European University Alliance. Uniwersytet Jagielloński reprezentował prorektor UJ ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych prof. Stanisław Kistryn.

Oprócz Uniwersytetu Jagiellońskiego w skład sieci wejdą Katolicki Uniwersytet w Lowanium (Belgia), Uniwersytet Complutense w Madrycie (Hiszpania), Uniwersytet Boloński (Włochy), Uniwersytet Paryski (Francja) i Wolny Uniwersytet Berliński (Niemcy). Z czasem dołączać będą do nich kolejne uczelnie członkowskie.

Celem European University Alliance jest rozszerzenie współpracy w zakresie nauczania oraz badań naukowych. Głos zrzeszonych uczelni będzie również wsparciem dla władz na szczeblu krajowym i międzynarodowym w debatach o tematyce politycznej, społecznej i naukowej. Wspólne korzenie historyczne i wartości wyznawane przez uniwersytety umożliwią stworzenie sprawnie działającej sieci, co z kolei w sposób bezpośredni przyczyni się do rozwoju europejskiej kultury i nauki.

Dr Renata Mężyk-Kopeć z WBBB UJ laureatką konkursu NCN Weave-UNISONO

Sukcesy studentów SKN Terapii Celowanej i Układów Supramolekularnych UJ CM