Uniwersytet Jagielloński z nową ofertą stypendialną dla Ukraińców

Stypendium dla studentów I roku z Ukrainy, którzy z powodu agresji przeciw swojemu krajowi nie mogą kontynuować w nim kształcenia, zostało utworzone w Uniwersytecie Jagiellońskim. Fundatorem nowego funduszu stypendialnego "My z Wami" jest Infosys Poland Sp. z o.o.

We wtorek 25 kwietnia br. z okazji utworzenia stypendium odbyło się spotkanie prorektora UJ ds. dydaktyki prof. Armena Edigariana z dyrektor oddziału krakowskiego Infosys Poland Sp. z o.o. Sylwią Czechowicz i zespołem reprezentującym dział HR tej spółki. W tym kameralnym wydarzeniu, które zostało zorganizowane w Strefie Studenckiej - jako nowoczesnej przestrzeni spotkań, w której historia uniwersytetu łączy się ze współczesnym życiem społeczności akademickiej - wzięła udział także koordynująca współpracę nad stypendium ze strony firmy Infosys Kinga Jasiniak i dyrektor Centrum Wsparcia Dydaktyki UJ Piotr Szumliński, a także zaangażowani we współpracę na rzecz otwarcia funduszu stypendialnego dla studentów ukraińskich pracownicy CWD UJ.

"Witamy Państwa z wdzięcznością i dumą w gronie Darczyńców funduszy stypendialnych Uniwersytetu Jagiellońskiego" - napisał w liście z podziękowaniem za darowiznę przekazanym na ręce zarządu oddziału krakowskiego firmy Infosys Poland prof. Armen Edigarian.

Dyrektor Sylwia Czechowicz podkreśliła z kolei swoje uznanie dla otwartości władz UJ na rozmowę o najskuteczniejszych formach wsparcia studentów poszkodowanych przez wojnę w Ukrainie, dziękując też za udaną współpracę z zespołem Działu Spraw Stypendialnych oraz Biurem Karier w Centrum Wsparcia Dydaktyki UJ. Podczas spotkania omówione zostały też perspektywy kontynuacji tej współpracy i rozszerzenia jej o wspólne inicjatywy skierowane do wszystkich osób studiujących na najstarszej polskiej uczelni.

Stypendium z funduszu "My z Wami" przeznaczone jest dla osób, które mają obywatelstwo ukraińskie, rozpoczęły studia w roku akademickim 2022/2023 i przyznawane będzie za wyniki w nauce. Wkrótce ogłoszony zostanie nabór wniosków.

Profesor Piotr Jedynak nowym rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego

Surowce naturalne w profilaktyce i terapii - nowe studia podyplomowe w UJ CM

Koncert w kolegiacie akademickiej św. Anny