Dr Andrzej Duda z Wydziału Prawa i Administracji UJ wybrany na Prezydenta RP

Zgodnie z oficjalnymi wynikami II tury wyborów prezydenckich z 24 maja 2015 r., ogłoszonymi przez Państwową Komisję Wyborczą, dr Andrzej Duda z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego został wybrany na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Prezydent elekt rozpoczął studia na Wydziale Prawa i Administracji UJ w 1991 roku. Pracę magisterską obronił w lutym 1997 r., po czym został pracownikiem naukowo-dydaktycznym Katedry Postępowania Administracyjnego, a w 2001 r. Katedry Prawa Administracyjnego. Tytuł doktora nauk prawnych otrzymał w styczniu 2005 r. po obronie pracy pt. „Interes prawny w polskim prawie administracyjnym".

Profesor Piotr Jedynak nowym rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego

Surowce naturalne w profilaktyce i terapii - nowe studia podyplomowe w UJ CM

Koncert w kolegiacie akademickiej św. Anny