Spotkanie Rektora UJ z medalistami Akademickich Mistrzostw Polski

Listy gratulacyjne oraz uniwersyteckie pamiątki otrzymali z rąk rektora UJ prof. Wojciecha Nowaka studenci - medaliści Akademickich Mistrzostw Polski. W spotkaniu, które odbyło się 23 czerwca w Collegium Novum, uczestniczyli także prorektor UJ ds. dydaktyki prof. Andrzej Mania oraz kwestor UJ Teresa Kapcia. Spotkanie prowadził kierownik Biura Sportu UJ Konrad Wełpa.

Na spotkanie z władzami UJ przybyli zawodnicy i zawodniczki, którzy reprezentowali UJ w sportowych zmaganiach rozgrywanych w ramach całorocznego cyklu Akademickich Mistrzostw Polski.

Sezon 2014/2015 był bardzo udany. Uniwersytet Jagielloński zajął 10. miejsce w klasyfikacji generalnej (pierwszy raz w historii wywalczył miejsce w pierwszej dziesiątce), a dzięki dobrym wynikom awansował z piątego na medalowe trzecie miejsce w typie uniwersytetów.

Grono medalistów sezonu 2014/2015 to 72 zawodników i zawodniczek oraz 11 trenerów, ale swój udział w wypracowaniu świetnego wyniku mieli wszyscy nasi reprezentanci. Uniwersytet Jagielloński wystartował w 39 spośród 43 rozgrywanych dyscyplin. Do zawodów zgłoszonych zostało 241 osób, liczba osobostartów to 315. Nasze reprezentacje przejechały łącznie ponad 17 tys. km w trakcie 30 wyjazdów, zarówno tych bliższych (Kraków), jak i bardziej odległych (Gdańsk).

Gratulując sportowcom, rektor UJ prof. Wojciech Nowak podkreślał, że nasz uniwersytet, tak jak wszystkie znaczące uniwersytety światowe, posiada bardzo mocną i utalentowaną reprezentację sportową, a sportowe sukcesy studentów, jego zdaniem powinny być brane pod uwagę przy opracowywaniu rankingów szkół wyższych.

Spotkanie było też okazją do podziękowania pracę wszystkim trenerom, opiekunom sportowym oraz organizatorom zawodów sportowych. Księgi jubileuszowe otrzymali: były opiekun uniwersyteckich wioślarzy Janusz Włodek oraz Paweł Stypka z Biura Sportu UJ.

Wraz z podziękowaniami ze strony studentów i trenerów, rektor UJ otrzymał złote medale zdobyte przez futsalistki oraz zdjęcia wykonane podczas treningów sekcji narciarskiej, w której w przeszłości trenował Andrzej Duda, opatrzone osobistą dedykacją prezydenta elekta.

Bieg o Puchar Dziekana Wydziału Farmaceutycznego UJ

Sportowa reprezentacja UJ na obchodach 650-lecia Uniwersytetu Wiedeńskiego