Katastrofa samolotu prezydenckiego. Odeszli pracownicy naszej uczelni

W tragicznej katastrofie prezydenckiego samolotu lecącego do Katynia na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej zginęło około 100 osób, w tym para prezydencka oraz wiele ważnych osobistości polskiej polityki. Pełna lista pasażerów tutaj. Według informacji gubernatora okręgu smoleńskiego, na terenie którego miał lądować polski samolot, nikt z pasażerów nie przeżył.

Na pokładzie znalazło się dwóch pracowników naszej uczelni: kustosz Biblioteki Jagiellońskiej, kierownik oddziału w Bibliotece Jagiellońskiej Ewa Bąkowska oraz dr Andrzej Kremer, adiunkt w Katedrze Prawa Rzymskiego, wiceminister spraw zagranicznych obecnego rządu.

Cała społeczność Uniwersytetu Jagiellońskiego łączy się w bólu z rodzinami zmarłych.

Data opublikowania: 10.04.2010
Osoba publikująca: Sebastian Szytuła