Premier nagrodziła badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego

25.07.2017
Profesorowie z Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum (UJ CM), którzy są współtwórcami systemu wczesnej detekcji, koordynacji działań i leczenia pozaustrojowego ofiar głębokiej hipotermii, dr hab. Maciej Rak z Wydziału Polonistyki i dr Łukasz Pijanowski z Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi zostali laureatami Nagród Prezesa Rady Ministrów. Wyróżnienia przyznawane są osiągnięcia naukowe lub artystyczne, w tym wybitny dorobek naukowy lub artystyczny.
więcej o Premier nagrodziła badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego

Nagrody Polskiej Akademii Umiejętności dla uniwersyteckich badaczy

30.06.2017
Polska Akademia Umiejętności (PAU) uhonorowała dwoje naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Profesor Krzysztof Sacha z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej został laureatem Nagrody im. Mariana Mięsowicza, a Nagrodę im. Tadeusza Browicza dla młodych badaczy otrzymała dr n. med. Katarzyna Nazimek z Wydziału Farmaceutycznego. Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się w siedzibie PAU przy ul. Sławkowskiej w Krakowie.
więcej o Nagrody Polskiej Akademii Umiejętności dla uniwersyteckich badaczy
mobilna

Rektor UJ gratuluje uniwersyteckim medalistom

21.06.2017
21 czerwca w Auli Collegium Novum odbyło się spotkanie rektora UJ prof. Wojciecha Nowaka ze zdobywcami medali w Akademickich Mistrzostwach Polski. Sportowcy otrzymali z rąk rektora listy gratulacyjne oraz uniwersyteckie pamiątki.
więcej o Rektor UJ gratuluje uniwersyteckim medalistom

Słownik naukowców z UJ doceniony na targach książki w Czechach

08.06.2017
"Czesko-polski słownik terminów literackich" autorstwa prof. Jacka Balucha i dr. Piotra Gierowskiego, który ukazał się nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego, został wyróżniony w tegorocznej edycji konkursu Słownik roku, organizowanego przez Związek Tłumaczy Pisemnych i Ustnych JTP w Republice Czeskiej. Nagrodę przyznano podczas Targów Książki w Pradze.
więcej o Słownik naukowców z UJ doceniony na targach książki w Czechach

Profesor Jacek Purchla odebrał tytuł Małopolanina Roku

07.06.2017
Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski (SGiPM) uhonorowało prof. Jacka Purchlę z Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ "w uznaniu zasług dla przybliżania Polakom kultury i sztuki środkowoeuropejskiej i światowej oraz kultywowania, upowszechnienia i promocji kultury polskiej". Laureat odebrał wyróżnienie 7 czerwca w auli Collegium Maius. Uroczystości przewodniczył prof. Wojciech Nowak, rektor UJ.
więcej o Profesor Jacek Purchla odebrał tytuł Małopolanina Roku