nagrody i wyróżnienia

Uroczystość wręczenia Nagrody im. ks. Stanisława Musiała SJ

30.01.2017
Wręczenie Nagrody laureatom wybranym spośród kandydatów nominowanych przez Klub Chrześcijan i Żydów "Przymierze" odbędzie się 3 marca o godz. 12.00 w auli Collegium Novum. W tym roku nagrodzeni zostaną: Bella Szwarcman-Czarnota (za twórczość w duchu dialogu i współpracy chrześcijańsko-żydowskiej i polsko-żydowskiej) oraz prof. Wacław Wierzbiniec (za inicjatywy społeczne na rzecz dialogu i współpracy chrześcijańsko-żydowskiej i polsko-żydowskiej).
więcej o Uroczystość wręczenia Nagrody im. ks. Stanisława Musiała SJ
nagrody i wyróżnienia

Profesor Ryszard Jerzy Gryglewski odznaczony Orderem Orła Białego

26.01.2017
Wybitny specjalista w dziedzinie farmakologii, członek Polskiej Akademii Nauk i Polskiej Akademii Umiejętności, były rektor Akademii Medycznej w Krakowie został uhonorowany najwyższym polskim odznaczeniem państwowym w uznaniu znamienitych zasług dla rozwoju farmakologii i medycyny klinicznej oraz za osiągnięcia w pracy naukowo-badawczej.
więcej o Profesor Ryszard Jerzy Gryglewski odznaczony Orderem Orła Białego
nagrody

Prof. Jacek Purchla Małopolaninem Roku 2016

24.01.2017
Nagroda przyznawana jest przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski. Prof. Jacek Purchla otrzymał tytuł Małopolanina Roku 2016 „w uznaniu zasług dla przybliżania Polakom kultury i sztuki środkowoeuropejskiej i światowej oraz kultywowania, upowszechnienia i promocji kultury polskiej”.
więcej o Prof. Jacek Purchla Małopolaninem Roku 2016
nagrody mobilna

Dwoje studentów prawa nagrodzonych przez kancelarię KKG

19.12.2016
Lucyna Bujok i Łukasz Duśko zostali laureatami konkursu stypendialnego zorganizowanego przez kancelarię KKG Kubas Kos Gaertner oraz Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ). Wręczenie dyplomów odbyło się w piątek 16 grudnia podczas wydziałowego spotkania opłatkowego w Pałacu Larischa.
więcej o Dwoje studentów prawa nagrodzonych przez kancelarię KKG
nagrody

Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla naukowców z UJ

12.12.2016
Minister Jarosław Gowin wręczył nagrody podczas uroczystości, która odbyła się 9 grudnia w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Wśród nagrodzonych znalazło się siedmioro naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla naukowców z UJ