mobilna

Rektor UJ gratuluje uniwersyteckim medalistom

21.06.2017
21 czerwca w Auli Collegium Novum odbyło się spotkanie rektora UJ prof. Wojciecha Nowaka ze zdobywcami medali w Akademickich Mistrzostwach Polski. Sportowcy otrzymali z rąk rektora listy gratulacyjne oraz uniwersyteckie pamiątki.
więcej o Rektor UJ gratuluje uniwersyteckim medalistom

Słownik naukowców z UJ doceniony na targach książki w Czechach

08.06.2017
"Czesko-polski słownik terminów literackich" autorstwa prof. Jacka Balucha i dr. Piotra Gierowskiego, który ukazał się nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego, został wyróżniony w tegorocznej edycji konkursu Słownik roku, organizowanego przez Związek Tłumaczy Pisemnych i Ustnych JTP w Republice Czeskiej. Nagrodę przyznano podczas Targów Książki w Pradze.
więcej o Słownik naukowców z UJ doceniony na targach książki w Czechach

Profesor Jacek Purchla odebrał tytuł Małopolanina Roku

07.06.2017
Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski (SGiPM) uhonorowało prof. Jacka Purchlę z Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ "w uznaniu zasług dla przybliżania Polakom kultury i sztuki środkowoeuropejskiej i światowej oraz kultywowania, upowszechnienia i promocji kultury polskiej". Laureat odebrał wyróżnienie 7 czerwca w auli Collegium Maius. Uroczystości przewodniczył prof. Wojciech Nowak, rektor UJ.
więcej o Profesor Jacek Purchla odebrał tytuł Małopolanina Roku

Międzynarodowa nagroda matematyczna dla dr Anny Szymusiak

07.06.2017
Dr Anna Szymusiak z Katedry Matematyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego została tegoroczną laureatką Międzynarodowej Nagrody im. Stefana Banacha, przyznawanej za najlepszą rozprawę doktorską w dziedzinie nauk matematycznych. Pamiątkową statuetkę oraz czek na 25 tys. złotych odbierze podczas 8. Forum Matematyków Polskich, które odbędzie się we wrześniu w Lublinie.
więcej o Międzynarodowa nagroda matematyczna dla dr Anny Szymusiak

Nagroda im. Tadeusza Browicza PAU dla dr n. med. Katarzyny Nazimek

05.06.2017
Dr n. med. Katarzyna Nazimek z Pracowni Hodowli Komórek Katedry Immunologii UJ CM została tegoroczną laureatką Nagrody im. Tadeusza Browicza dla młodych badaczy Polskiej Akademii Umiejętności. Wyróżnienie zostało przyznane za cykl prac dotyczący mechanizmów oddziaływania leków przeciwdepresyjnych na odpowiedzi immunologiczne.
więcej o Nagroda im. Tadeusza Browicza PAU dla dr n. med. Katarzyny Nazimek