nagrody

Dr hab. Artur Jurczyszyn laureatem Nagrody im. Tadeusza Browicza

18.06.2018
W siedzibie Polskiej Akademii Umiejętności odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody im. Tadeusza Browicza PAU dla młodych badaczy. W tym roku jej laureatem został dr hab. Artur Jurczyszyn z Katedry Hematologii UJ CM. Wyróżnienie zostało przyznane za opracowanie oryginalnego indeksu prognostycznego w pierwotnej białaczce plazmatycznej.
więcej o Dr hab. Artur Jurczyszyn laureatem Nagrody im. Tadeusza Browicza
nagrody

Nagroda im. dr. Pawła Stępki dla Weroniki Świerczyńskiej-Głowni

08.06.2018
Laureatką Nagrody im. dr. Pawła Stępki została dr hab. Weronika Świerczyńska-Głownia z Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ za książkę "Działalność programowa telewizji publicznej". Wyróżnienie przyznaje co roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji oraz Uniwersytet Warszawski. Nagrodzony tytuł ukazał się nakładem Wydawnictwa UJ.
więcej o Nagroda im. dr. Pawła Stępki dla Weroniki Świerczyńskiej-Głowni
nagrody mobilna

Studenci UJ wyróżnili pracowników uczelni

24.05.2018
Szósta gala wręczenia nagród środowiska studenckiego Uniwersytetu Jagiellońskiego już za nami. W tym roku „Laudacje studenckie” otrzymali: dr hab. Piotr Szwedo, Danuta Kowalczyk, Katarzyna Nowakowska, Dorota Kwapisz, prof. Tadeusz Włudyka oraz Maria Stós.
więcej o Studenci UJ wyróżnili pracowników uczelni
nagrody i wyróżnienia

Opublikowana przez Wydawnictwo UJ książka wyróżniona w konkursie Academia 2018

21.05.2018
"Wybrane zagadnienia z onkologii głowy i szyi. Podręcznik dla lekarzy i studentów" - praca zbiorowa pod redakcją naukową Jana Zapały i Grażyny Wyszyńskiej-Pawelec, którą opublikowało Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, otrzymała jedno z sześciu wyróżnień specjalnych w konkursie na najlepszą książkę akademicką i naukową Academia 2018.
więcej o Opublikowana przez Wydawnictwo UJ książka wyróżniona w konkursie Academia 2018
nagrody i wyróżnienia

Prof. Stanisław Stachowski wyróżniony tureckim odznaczeniem

18.05.2018
11 maja w Ambasadzie Turcji w Warszawie odbyła się ceremonia wręczenia odznaczenia za wybitne zasługi prof. dr. hab. Stanisławowi Stachowskiemu, emerytowanemu pracownikowi Instytutu Orientalistyki UJ.
więcej o Prof. Stanisław Stachowski wyróżniony tureckim odznaczeniem