19.10.2017
Troje naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego zostało odznaczonych Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W imieniu prezydenta RP odznaczenia wręczał minister Andrzej Dera. Uroczystość odbyła się 13 października br. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.
więcej o Odznaczenia państwowe dla prof. Ireny Borowik, dr. Krzysztofa Ciesielskiego i prof. Grzegorza Lewickiego
nagrody mobilna

Peter Rassek z nagrodą historyczną im. Felczaka i Wereszyckiego

16.10.2017
Ukłonem w kierunku niemieckiej historiografii był werdykt kapituły Nagrody im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego. Laureatem jej siedemnastej edycji został historyk z Niemiec, Peter Rassek. Nagrodę wręczono 14 października br., na zakończenie obrad III Kongresu Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski, który od 11 października br. odbywał się w Krakowie.
więcej o Peter Rassek z nagrodą historyczną im. Felczaka i Wereszyckiego

Srebrne Dyplomy dla Chóru Akademickiego UJ Camerata Jagellonica

19.09.2017
Kolejne prestiżowe nagrody dla Chóru Akademickiego UJ Camerata Jagellonica. Podczas odbywających się w dniach 12-17 września 2017 w Lloret de Mar i Barcelonie VII Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Chóralnego "Cançó Mediterrània" oraz Międzynarodowego Konkursu Chóralnego im. Pau Casalsa chórzyści z Uniwersytetu Jagiellońskiego pod dyrekcją Janusza Wierzgacza zdobyli Srebrne Dyplomy w dwóch kategoriach: muzyka sakralna i muzyka pop.
więcej o Srebrne Dyplomy dla Chóru Akademickiego UJ Camerata Jagellonica

Premier nagrodziła badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego

25.07.2017
Profesorowie z Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum (UJ CM), którzy są współtwórcami systemu wczesnej detekcji, koordynacji działań i leczenia pozaustrojowego ofiar głębokiej hipotermii, dr hab. Maciej Rak z Wydziału Polonistyki i dr Łukasz Pijanowski z Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi zostali laureatami Nagród Prezesa Rady Ministrów. Wyróżnienia przyznawane są osiągnięcia naukowe lub artystyczne, w tym wybitny dorobek naukowy lub artystyczny.
więcej o Premier nagrodziła badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego

Nagrody Polskiej Akademii Umiejętności dla uniwersyteckich badaczy

30.06.2017
Polska Akademia Umiejętności (PAU) uhonorowała dwoje naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Profesor Krzysztof Sacha z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej został laureatem Nagrody im. Mariana Mięsowicza, a Nagrodę im. Tadeusza Browicza dla młodych badaczy otrzymała dr n. med. Katarzyna Nazimek z Wydziału Farmaceutycznego. Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się w siedzibie PAU przy ul. Sławkowskiej w Krakowie.
więcej o Nagrody Polskiej Akademii Umiejętności dla uniwersyteckich badaczy