nagrody i wyróżnienia

Brązowy medal Plus ratio quam vis dla wybitnego chirurga

17.04.2018
13 kwietnia na ręce dr. Marka Budnera, znanego w Polsce i Europie eksperta w dziedzinie chirurgii onkologicznej i rekonstrukcyjnej piersi, został złożony brązowy medal Plus ratio quam vis, stanowiący zwieńczenie wieloletniej owocnej współpracy uhonorowanego z Kliniką Ginekologii i Onkologii UJ CM. Nagrodę w imieniu rektora UJ wręczył prof. Antoni Basta.
więcej o Brązowy medal Plus ratio quam vis dla wybitnego chirurga
nagrody i wyróżnienia

Dr hab. Grażyna Zając nagrodzona na północnym Cyprze

17.04.2018
W dniach 5–8 kwietnia 2018 dr hab. Grażyna Zając z Instytutu Orientalistyki UJ brała udział w zorganizowanej w Nikozji międzynarodowej konferencji poświęconej badaniom nad literaturą Turków cypryjskich. Podczas uroczystości otwarcia konferencji otrzymała z rąk prezydenta Cypru Północnego Mustafy Akıncı honorową plakietkę – nagrodę za popularyzację literatury tureckocypryjskiej w Polsce.
więcej o Dr hab. Grażyna Zając nagrodzona na północnym Cyprze
nagrody

Wyróżnienie dla wybitnego historyka z UJ

11.04.2018
Profesor Andrzej Chwalba z Wydziału Historycznego UJ otrzymał 10 kwietnia br. od Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa Nagrodę im. Klemensa Bąkowskiego. Uroczystość odbyła się w sali Miedzianej Pałacu Krzysztofory, siedzibie Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.
więcej o Wyróżnienie dla wybitnego historyka z UJ
nagrody mobilna

Stypendium im. M. J. Łyska dla Dominika Burka

21.03.2018
Dominik Burek, doktorant Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, został laureatem stypendium im. Michała Jakuba Łyska w roku 2018.
więcej o Stypendium im. M. J. Łyska dla Dominika Burka
nagrody

Profesor Stanisław Sroka nagrodzony za badania nad dziejami Spisza

14.03.2018
Prodziekan ds. ogólnych Wydziału Historycznego UJ prof. Stanisław Sroka otrzymał Nagrodę Benefactor Musaei Scepusiensis (Dobrodzieja Muzeum Spiskiego). Laureata uhonorowano w kategorii badań naukowych za osiągnięcia w przybliżaniu historii Spisza. Pamiątkowy dyplom oraz medal - kopię monety rzymskiej, której oryginał znaleziono w jaskini pod Zamkiem Spiskim - odebrał 9 marca podczas uroczystości w Teatrze Miejskim w Lewoczy.
więcej o Profesor Stanisław Sroka nagrodzony za badania nad dziejami Spisza