Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nagrody

nagrody i wyróżnienia

Gdańska nagroda w dziedzinie kultury dla dr. Andrzeja Nowakowskiego

15.03.2017
Dr Andrzej Nowakowski z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego został laureatem Nagrody Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury Splendor Gedanensis za rok 2016. Wyróżnienie to otrzymał za koncepcję merytoryczną i edytorską monumentalnej monografii "Sąd. Sąd Ostateczny Hansa Memlinga". Uroczystość wręczenia dyplomów i nagród odbyła się w ubiegły piątek w Teatrze Wybrzeże.
więcej o Gdańska nagroda w dziedzinie kultury dla dr. Andrzeja Nowakowskiego
nagrody i wyróżnienia mobilna

Dwie nagrody dla UJ w konkursie Genius Universitatis 2017

10.03.2017
Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się w piątek 10 marca podczas XXVII Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Uniwersytetowi Jagiellońskiemu przyznano 2. miejsce w kategorii „Serwis rekrutacyjny” oraz 3. miejsce w kategorii „Video online”. Do konkursu zgłosiło się 37 uczelni (w tym sześć wydziałów i jeden instytut), a zakwalifikowało się 108 prac.
więcej o Dwie nagrody dla UJ w konkursie Genius Universitatis 2017
nagrody i wyróżnienia

Uroczystość wręczenia Nagrody im. ks. Stanisława Musiała SJ

30.01.2017
Wręczenie Nagrody laureatom wybranym spośród kandydatów nominowanych przez Klub Chrześcijan i Żydów "Przymierze" odbędzie się 3 marca o godz. 12.00 w auli Collegium Novum. W tym roku nagrodzeni zostaną: Bella Szwarcman-Czarnota (za twórczość w duchu dialogu i współpracy chrześcijańsko-żydowskiej i polsko-żydowskiej) oraz prof. Wacław Wierzbieniec (za inicjatywy społeczne na rzecz dialogu i współpracy chrześcijańsko-żydowskiej i polsko-żydowskiej).
więcej o Uroczystość wręczenia Nagrody im. ks. Stanisława Musiała SJ
nagrody i wyróżnienia

Profesor Ryszard Jerzy Gryglewski odznaczony Orderem Orła Białego

26.01.2017
Wybitny specjalista w dziedzinie farmakologii, członek Polskiej Akademii Nauk i Polskiej Akademii Umiejętności, były rektor Akademii Medycznej w Krakowie został uhonorowany najwyższym polskim odznaczeniem państwowym w uznaniu znamienitych zasług dla rozwoju farmakologii i medycyny klinicznej oraz za osiągnięcia w pracy naukowo-badawczej.
więcej o Profesor Ryszard Jerzy Gryglewski odznaczony Orderem Orła Białego
nagrody

Prof. Jacek Purchla Małopolaninem Roku 2016

24.01.2017
Nagroda przyznawana jest przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski. Prof. Jacek Purchla otrzymał tytuł Małopolanina Roku 2016 „w uznaniu zasług dla przybliżania Polakom kultury i sztuki środkowoeuropejskiej i światowej oraz kultywowania, upowszechnienia i promocji kultury polskiej”.
więcej o Prof. Jacek Purchla Małopolaninem Roku 2016

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj