Odznaczenia państwowe dla prof. Ireny Borowik, dr. Krzysztofa Ciesielskiego i prof. Grzegorza Lewickiego

Troje naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego zostało odznaczonych Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W imieniu prezydenta RP odznaczenia wręczał minister Andrzej Dera. Uroczystość odbyła się 13 października br. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Prof. Irena Borowik z Instytutu Socjologii UJ została uhonorowana za wybitne osiągnięcia w działalności naukowo-badawczej oraz za popularyzowanie polskiej socjologii, a także wspieranie międzynarodowej współpracy naukowej. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski doktor Krzysztof Ciesielski z Instytut Matematyki UJ otrzymał za wybitne osiągnięcia w pracy naukowo-dydaktycznej i za działalność na rzecz popularyzowania nauk matematycznych. Z kolei prof. Grzegorz Lewicki Instytutu Matematyki UJ wyróżniony został za wybitne osiągnięcia w pracy naukowo-badawczej i dydaktycznej oraz wspieranie międzynarodowej współpracy naukowej.

Order Odrodzenia Polski ustanowiony został w 1921 roku i jest drugim pod względem starszeństwa polskim państwowym odznaczeniem cywilnym. Nadawany jest za wybitne zasługi dla państwa i społeczeństwa, a zwłaszcza za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej oraz za wybitną twórczość naukową, literacką i artystyczną.

Nagroda Instytutu Matematycznego PAN dla Adama Kanigowskiego

Prof. Marian Mrozek laureatem Nagrody Głównej PTM im. Hugona Steinhausa