Studenci UJ laureatami konkursu Ministerstwa Spraw Zagranicznych

Studenci UJ laureatami konkursu Ministerstwa Spraw Zagranicznych

17.12.2021
W czwartek 16 grudnia w siedzibie Ministerstwa Spraw Zagranicznych (MSZ) wręczono nagrody za najlepszą pracę magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych. Na tegoroczną 33. edycję konkursu nadesłano 39 prac, spośród których 7 zostało uhonorowanych. W gronie zwycięzców znaleźli się studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego - Krzysztof Kowalski i Szymon Kucharski.
więcej o Studenci UJ laureatami konkursu Ministerstwa Spraw Zagranicznych
Nagroda im. Algisa Kalėdy dla propagatora kultury Litwy

Nagroda im. Algisa Kalėdy dla propagatora kultury Litwy

14.12.2021
Dr Kamil Pecela, absolwent Wydziału Polonistyki UJ i współpracownik Pracowni Kultury Litwy UJ, został laureatem Nagrody im. Algisa Kalėdy. Wyróżnienie to otrzymał za badania nad spuścizną literacką autorów litewskich i polskich, którzy tworzyli w Wilnie, jak również m.in. za przekłady litewskiej literatury pięknej na język polski oraz eseistyczną refleksję nad kulturą litewską.
więcej o Nagroda im. Algisa Kalėdy dla propagatora kultury Litwy
Wręczono Nagrody im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego

Wręczono Nagrody im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego

13.12.2021
13 grudnia, w rocznicę urodzin Henryka Wereszyckiego ogłoszeni zostali laureaci 21. edycji konkursu, w którym nagradzane są publikacje dotyczące dziejów Europy Środkowo-Wschodniej i jej relacji z Polską w okresie od średniowiecza do współczesności. Nagroda przyznawana jest corocznie, naprzemiennie autorowi polskiemu lub zagranicznemu. W tegorocznej edycji zwyciężyli prof. Michael G. Müller oraz Jiří Friedl.
więcej o Wręczono Nagrody im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego
Kraków nagrodził badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego [ZDJĘCIA]

Kraków nagrodził badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego [ZDJĘCIA]

08.12.2021
We wtorek 7 grudnia w Teatrze Variété odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Miasta Krakowa 2021, które mają wielowiekową tradycję i pozwalają wyróżnić osoby, których działania przekładają się na znaczenie i rozwój miasta w dziedzinach kultury, sztuki, nauki i techniki oraz sportu. W kategorii nauka wszystkie statuetki trafiły do przedstawicieli społeczności akademickiej Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Kraków nagrodził badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego [ZDJĘCIA]
Dr Łukasz Lamża nagrodzony w konkursie Popularyzator Nauki

Dr Łukasz Lamża nagrodzony w konkursie Popularyzator Nauki

06.12.2021
Dr Łukasz Lamża z Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Jagiellońskiego zdobył nagrodę w kategorii media w konkursie Popularyzator Nauki 2021. Laureat prowadzi zajęcia w przedszkolach i na Uniwersytetach Trzeciego Wieku. Realizuje ciekawe projekty, wokół których zgromadził stałych odbiorców - cykl "Czytamy Naturę" i "W poszukiwaniu czasu". Pisze książki. Współpracuje z dużymi instytucjami i lokalnymi zapaleńcami.
więcej o Dr Łukasz Lamża nagrodzony w konkursie Popularyzator Nauki