Wysokie odznaczenie państwowe dla emerytowanego profesora UJ
nagrody i wyróżnienia

Wysokie odznaczenie państwowe dla emerytowanego profesora UJ

12.11.2021
Z okazji przypadającego 11 listopada Narodowego Święta Niepodległości prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczony został prof. dr hab. Stanisław Tokarski były kierownik Zakładu Azji Wschodniej i Południowej Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Wysokie odznaczenie państwowe dla emerytowanego profesora UJ
Prof. Andrzej Matyja uhonorowany medalem św. Krzysztofa
nagrody i wyróżnienia

Prof. Andrzej Matyja uhonorowany medalem św. Krzysztofa

21.10.2021
Muzeum Krakowa przyznało medale św. Krzysztofa, które są formą podziękowania za działalność na polach związanych z misją i wizją muzeum. Medalem za rok 2020 uhonorowany został prof. Andrzej Matyja. Na ręce wybitnego chirurga, kierownika II Katedry Chirurgii Ogólnej UJ CM i prezesa Naczelnej Izby Lekarskiej, w minionym roku wielokrotnie przekonującego Polaków do stosowania zasad bezpieczeństwa oraz udziału w szczepieniach trafiło odznaczenie będące symbolicznym podziękowaniem dla całego środowiska medycznego.
więcej o Prof. Andrzej Matyja uhonorowany medalem św. Krzysztofa
Badacze z UJ laureatami nagród Prezesa Rady Ministrów za rok 2020

Badacze z UJ laureatami nagród Prezesa Rady Ministrów za rok 2020

15.10.2021
Jak co roku Prezes Rady Ministrów uhonorował wybitnych naukowców i artystów. W gronie nagrodzonych za rozprawy doktorskie i habilitacyjne w roku 2021 za rok 2020 znalazło się pięcioro badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego - dr hab. Piotr Łukasik oraz doktorzy Adrian Chrobak, Joanna Luc, Marek Muszyński i Anna Szczepanek.
więcej o Badacze z UJ laureatami nagród Prezesa Rady Ministrów za rok 2020
Uczony z UJ CM nagrodzony za prace nad terapią chorób psychiatrycznych

Uczony z UJ CM nagrodzony za prace nad terapią chorób psychiatrycznych

13.10.2021
Prof. Marcin Kołaczkowski z Wydziału Farmaceutycznego UJ CM został pierwszym laureatem Nagrody im. Romana Kaliszana. Wyróżnienie otrzymał za opracowanie nowej generacji modulatorów receptorów typu GPCR w poszukiwaniu terapii chorób psychiatrycznych i neurodegeneracyjnych. Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się 11 października podczas inauguracji roku akademickiego w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym (GUMed).
więcej o Uczony z UJ CM nagrodzony za prace nad terapią chorób psychiatrycznych
Marian Turski i Anna Brzyska nagrodzeni za zasługi dla dialogu

Marian Turski i Anna Brzyska nagrodzeni za zasługi dla dialogu

08.10.2021
Dziennikarz i historyk Marian Turski oraz działaczka społeczna Anna Brzyska odebrali 8 października w Akademii Ignatianum w Krakowie Nagrody im. ks. Stanisława Musiała za rok 2020, które są przyznawane osobom zasłużonym dla dialogu chrześcijańsko- i polsko-żydowskiego. O wyborze laureatów decyduje kapituła, której przewodniczy rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel.
więcej o Marian Turski i Anna Brzyska nagrodzeni za zasługi dla dialogu