Nagroda Narodowego Centrum Nauki dla naukowca z MCB UJ

Nagroda Narodowego Centrum Nauki dla naukowca z MCB UJ

06.10.2021
Dr hab. Sebastian Glatt z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (MCB UJ) został laureatem Nagrody Narodowego Centrum Nauki 2021. Kapituła nagrodziła go za szereg publikacji w międzynarodowych czasopismach z obszaru biologii molekularnej, genetyki i biochemii. Gala wręczenia statuetek za rok 2020 i 2021 odbyła się 6 października w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach.
więcej o Nagroda Narodowego Centrum Nauki dla naukowca z MCB UJ
Prof. Jan Potempa pierwszym laureatem Nagrody Heisiga

Prof. Jan Potempa pierwszym laureatem Nagrody Heisiga

01.10.2021
Uznany mikrobiolog i biochemik z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymał nagrodę jako wyraz uznania za odkrycie biochemicznych mechanizmów związku bakteryjnych chorób przyzębia z reakcjami autoimmunologicznymi, co otworzyło nowe perspektywy walki z chorobą Alzheimera.
więcej o Prof. Jan Potempa pierwszym laureatem Nagrody Heisiga
Dwa obiekty UJ docenione w konkursie Modernizacja Roku 2020

Dwa obiekty UJ docenione w konkursie Modernizacja Roku 2020

24.09.2021
Budynek Centrum Wsparcia Dydaktyki UJ w kategorii edukacja i szkolnictwo oraz przebudowa i rozbudowa kompleksu szklarnia Victoria w Ogrodzie Botanicznym UJ w kategorii przestrzenie zieleni zwyciężyły w konkursie Modernizacja Roku & Budowa XXI w. organizowanym przez Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego. Najlepsze realizacje, wybrane spośród 470 inwestycji z całej Polski, ogłoszone zostały podczas gali, która odbyła się 22 września na Zamku Królewskim w Warszawie.
więcej o Dwa obiekty UJ docenione w konkursie Modernizacja Roku 2020
Dr Katarzyna Gajos z nagrodą <span lang="en">Frans Habraken Best Paper Award 2021</span>

Dr Katarzyna Gajos z nagrodą Frans Habraken Best Paper Award 2021

20.09.2021
Redaktorzy czasopisma "Applied Surface Science" uhonorowali dr Katarzynę Gajos z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ nagrodą Frans Habraken Best Paper Award 2021 za pracę "Surface density dependent orientation and immunological recognition of antibody on silicon: TOF-SIMS and surface analysis of two covalent immobilization methods".
więcej o Dr Katarzyna Gajos z nagrodą Frans Habraken Best Paper Award 2021
Tłumaczka z UJ nagrodzona za przekład prozy Katheriny Mansfield

Tłumaczka z UJ nagrodzona za przekład prozy Katheriny Mansfield

01.09.2021
Dr hab. Magdalena Heydel, prof. UJ z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego została laureatką 16. edycji Nagrody Literackiej Gdynia. Jury nagrodziło ją za przekład i opatrzenie posłowiem "Opowiadania" Katheriny Mansfield. Ogłoszenie nazwisk zwycięzców oraz wręczenie Literackich Kostek odbyło się podczas gali w Muzeum Emigracji w Gdyni.
więcej o Tłumaczka z UJ nagrodzona za przekład prozy Katheriny Mansfield