Wręczono Nagrody im. prof. Marka Sycha

Wręczono Nagrody im. prof. Marka Sycha

02.07.2021
30 czerwca w siedzibie Towarzystwa Lekarskiego Krakowskiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród im. prof. Marka Sycha. Do grona laureatów dołączyli: Joanna Kosałka-Węgiel - nagrodzona za pracę doktorską oraz Mateusz Hołda - uhonorowany za pracę habilitacyjną.
więcej o Wręczono Nagrody im. prof. Marka Sycha
Człowiek Roku 2020 – trzech laureatów konkursu reprezentuje UJ

Człowiek Roku 2020 – trzech laureatów konkursu reprezentuje UJ

25.06.2021
Prof. Tomasz Grodzicki, Marcin Jędrychowski oraz prof. Krzysztof Pyrć zostali wyróżnieni przez redakcję "Gazety Krakowskiej" tytułami "Człowiek Roku 2020". Wyróżnienie przyznawane jest w drodze organizowanego od 30 lat konkursu, w którym nagradzani są naukowcy, artyści, przedsiębiorcy oraz inne osoby zmieniające oblicze Małopolski.
więcej o Człowiek Roku 2020 – trzech laureatów konkursu reprezentuje UJ
Naukowcy z MCB UJ odebrali Nagrody Miasta Krakowa [ZDJĘCIA]
nagrody

Naukowcy z MCB UJ odebrali Nagrody Miasta Krakowa [ZDJĘCIA]

16.06.2021
W Teatrze Variété odbyło się we wtorek uroczyste wręczenie wyróżnień dla wybitnych obywateli miasta, firm zaangażowanych w działania kulturalne Krakowa, a także autorów najlepszych prac dyplomowych o krakowskiej tematyce. W gronie nagrodzonych znaleźli się m.in. badacze z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (MCB UJ).
więcej o Naukowcy z MCB UJ odebrali Nagrody Miasta Krakowa [ZDJĘCIA]
Uniwersytet Jagielloński uhonorował prof. Andrzeja Chwalbę

Uniwersytet Jagielloński uhonorował prof. Andrzeja Chwalbę

11.06.2021
Wybitny znawca dziejów Polski i świata ostatnich dwóch stuleci, naukowiec wyróżniający się w środowisku historyków nie tylko poprzez niezwykle cenne publikacje naukowe, ale także ze względu na osiągnięcia w zakresie organizacji życia naukowego i popularyzacji historii Polski odznaczony został srebrnym medalem "Plus ratio quam vis" podczas uroczystości, która odbyła się w Librarii Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Uniwersytet Jagielloński uhonorował prof. Andrzeja Chwalbę
Międzynarodowa nagroda dla naukowców z Instytutu Fizyki UJ
nagrody

Międzynarodowa nagroda dla naukowców z Instytutu Fizyki UJ

01.06.2021
Europejskie Towarzystwo Fizyczne ogłosiło wczoraj laureatów Nagrody Giuseppe i Vanna Cocconi 2021 za wybitne osiągnięcia w dziedzinie astrofizyki cząstek i kosmologii. Otrzymali ją badacze współpracujący przy eksperymencie BOREXINO. W badaniach biorą udział m.in. prof. Marcin Wójcik, dr hab. Grzegorz Zuzel, prof. UJ, dr Marcin Misiaszek i dr Anna Jany z Instytutu Fizyki im. Mariana Smoluchowskiego UJ.
więcej o Międzynarodowa nagroda dla naukowców z Instytutu Fizyki UJ