Nagrody

UJ <span lang='la'>Collegium Medicum</span> oraz Uniwersytecki Szpital Dziecięcy zrealizują projekt Temicare 2.0

30.11.2023
Projekt Temicare, kierowany przez dr Aleksandrę Wieczorek z Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej, został wyróżniony prestiżową nagrodą Advancement Award for German-Polish Cooperation. Celem projektu, który będzie realizowany przez najbliższe 3 lata, jest poprawa sytuacji zdrowotnej, psychicznej i socjalnej dzieci chorych na nowotwory w euroregionie Pomerania poprzez wykorzystanie innowacyjnych technologii w diagnostyce i terapii.
więcej o UJ Collegium Medicum oraz Uniwersytecki Szpital Dziecięcy zrealizują projekt Temicare 2.0
Nagrody Miasta Krakowa dla profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego

29.11.2023
Prof. Czesław Brzoza z Wydziału Historycznego UJ i prof. Jan Potempa z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ zostali laureatami tegorocznych Nagród Miasta Krakowa w dziedzinie nauka i technika, których tradycja sięga XVI wieku. Wyróżnienia są wyrazem uznania dla dokonań krakowian, którzy pracują na rzecz rozwoju i wzmacniania twórczego oraz naukowego potencjału miasta.
więcej o Nagrody Miasta Krakowa dla profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego
Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP dla zespołu BioMiStem

28.11.2023
Zespół BioMiStem, skupiający pod kierunkiem prof. dr hab. Ewy Zuby-Surmy naukowców z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz badaczy i klinicystów z firmy Galen-Ortopedia sp. z o.o. w Bieruniu, został laureatem XXI edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP w kategorii "Badania+Rozwój". Prestiżową nagrodę otrzymał za opracowanie leku komórkowego dla zastosowań w ortopedii.
więcej o Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP dla zespołu BioMiStem
Najlepsze koło naukowe w Polsce nagrodzone w plebiscycie "Pro Juvenes"
nagrody

Najlepsze koło naukowe w Polsce nagrodzone w plebiscycie "Pro Juvenes"

27.11.2023
Studenckie Koło Naukowe Terapii Celowanej i Układów Supramolekularnych UJ CM otrzymało nagrodę główną w kategorii studencki projekt naukowy podczas 11. Gali Nagród Środowiska Studenckiego "Pro Juvenes". To kolejny sukces jego członków w ostatnich dniach. W ubiegłym tygodniu triumfowali oni w ogólnopolskim konkursie dla młodych naukowców StRuNa.
więcej o Najlepsze koło naukowe w Polsce nagrodzone w plebiscycie "Pro Juvenes"
Nagroda FEBS dla młodego kierownika grupy badawczej
nagrody

Nagroda FEBS dla młodego kierownika grupy badawczej

23.11.2023
Dr Guillem Ylla, kierownik Pracowni Bioinformatyki i Biologii Genomu na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ otrzymał "FEBS Excellence Award" – prestiżową nagrodę przyznawaną przez Federację Europejskich Towarzystw Biochemicznych, która służy wsparciu liderów grup badawczych rozpoczynających karierę zawodową i realizujących projekty z zakresu nauk przyrodniczych na poziomie molekularnym.
więcej o Nagroda FEBS dla młodego kierownika grupy badawczej