Sukces Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego

25.04.2017
Chór Akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego Camerata Jagellonica pod dyrekcją Janusza Wierzgacza zdobył Złoty Dyplom podczas Festiwalu Chórów Studenckich "Vivat Academia”, który odbył się 22 kwietnia na Politechnice Warszawskiej.
więcej o Sukces Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego
osiągnięcie

Szpital Uniwersytecki doceniony za zarządzanie w ochronie zdrowia

10.04.2017
Barbara Bulanowska, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie (SU), została laureatką konkursu "Lider Ochrony Zdrowia". Nagrodę Srebrnego Lidera, za "wprowadzenie innowacyjnego w skali kraju systemu zarządzania szpitale", odebrała podczas gali w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.
więcej o Szpital Uniwersytecki doceniony za zarządzanie w ochronie zdrowia
osiągnięcie

Milion złotych na skuteczniejsze zarządzanie uczelniami

29.03.2017
Resort nauki przyznał środki finansowe na wsparcie przedsięwzięć w ramach uruchomionego w zeszłym roku programu "Dialog". W gronie zwycięzców jest prof. Łukasz Sułkowski z Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ. Realizacja zgłoszonego projektu ma uruchomić lub wzmocnić proces uczenia się uczelni w zakresie stosowania wartościowych koncepcji i metod zarządzania, które są badane i opisywane w światowej i polskiej literaturze przedmiotu.
więcej o Milion złotych na skuteczniejsze zarządzanie uczelniami

Europejskie wyróżnienie dla Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie

22.03.2017
Placówka, po wielomiesięcznych przygotowaniach i audycie niezależnej agencji, została uznana kluczowym partnerem europejskich sieci referencyjnych (European Reference Networks - ERN) w zakresie leczenia chorób neurologicznych oraz chorób metabolicznych. Dodatkowo Oddział Kliniczny Alergii i Immunologii Szpitala Uniwersyteckiego uzyskał status partnera stowarzyszonego w ramach sieci "Rare-complex autoimmune and autoinflammatory diseases".
więcej o Europejskie wyróżnienie dla Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie
osiągnięcie

Uniwersytecka urologia uznana za najlepszą w Polsce

21.03.2017
Katedra i Klinika Urologii Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum wygrała w plebiscycie czasopisma "Medical Tribune" na najbardziej pożądane miejsce pracy wśród urologów. W głosowaniu udział wzięło 83 lekarzy z całego kraju. 2. i 3. miejsce w zestawieniu zajęły odpowiednio Klinika Urologii i Onkologii Urologicznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Klinika Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
więcej o Uniwersytecka urologia uznana za najlepszą w Polsce