Naukowcy z zagranicy zrealizują innowacyjne projekty w MCB UJ

28.07.2017
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) rozstrzygnęła 3. konkurs w programie Homing skierowanym do osób z zagranicy, które chcą kontynuować karierę naukową w Polsce. Dwoje laureatów będzie prowadzić badania na naszej uczelni. Młodzi doktorzy Monika Jakubowska i Soumyananda Chakraborti zrealizują innowacyjne projekty B+R w Małopolskim Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (MCB UJ).
więcej o Naukowcy z zagranicy zrealizują innowacyjne projekty w MCB UJ

Ponad 2,5 mln zł na stypendia dla przyszłych doktorów

26.07.2017
Narodowe Centrum Nauki (NCN) rozstrzygnęło kolejną edycję konkursu Etiuda na stypendia doktorskie, skierowanego do osób przygotowujących rozprawę doktorską. 26 laureatów z Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzyma stypendia w wysokości 4,5 tys. zł miesięcznie, a także odbędzie staż w wybranym przez siebie zagranicznym ośrodku naukowym. Najwyższe finansowanie uzyskali Magdalena Widziołek i Mateusz Tomczyk z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii.
więcej o Ponad 2,5 mln zł na stypendia dla przyszłych doktorów
osiągnięcie mobilna

Uniwersytet Jagielloński rozwija programy studiów doktoranckich

19.07.2017
Pięć uniwersyteckich projektów obejmujących kształcenie na studiach III stopnia otrzyma ponad 24,2 mln złotych dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). Dwa będą realizowane samodzielne, trzy w partnerstwie z Akademią Górniczo-Hutniczą, Uniwersytetem Warszawskim oraz Instytutem Katalizy i Fizykochemii Powierzchni PAN.
więcej o Uniwersytet Jagielloński rozwija programy studiów doktoranckich
osiągnięcie mobilna

Ponad milion złotych na uczestnictwo studentów w zagranicznych konkursach

30.06.2017
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) opublikowało listę zatwierdzonych projektów w ramach programu Najlepsi z najlepszych! 2.0., którego celem jest wsparcie wybitnie uzdolnionych studentów w rozwoju ich aktywności. Znalazło się na niej 8 wniosków zgłoszonych przez pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Ponad milion złotych na uczestnictwo studentów w zagranicznych konkursach

Diamentowe Granty dla 13 młodych naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego

29.06.2017
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) rozstrzygnęło 6. konkurs w ramach programu Diamentowy Grant, powiększając tym samym grono jego laureatów do 520 osób. W tej edycji ponad 2,5 mln zł na realizację swoich pierwszych badań otrzyma 13 naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Diamentowe Granty dla 13 młodych naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego