Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Osiągnięcia

osiągnięcie

2 mln zł z FNP na badania nad skuteczniejszym leczeniem paradontozy

20.03.2018
Dr Maja Sochalska została laureatką 4. konkursu w programie First Team Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (FNP), którego celem jest wspieranie młodych doktorów w tworzeniu pierwszych zespołów badawczych. Będzie ona prowadzić badania mające na celu zbadanie molekularnych mechanizmów przyczyniających się do zaburzonej przeżywalności neutrofili w kontekście paradontozy.
więcej o 2 mln zł z FNP na badania nad skuteczniejszym leczeniem paradontozy
osiągnięcie

Zmiany klimatu a upadek cywilizacji. Wyniki badań polskich naukowców publikuje PNAS

13.03.2018
Globalne ocieplenie sprzyja zainteresowaniu zmianami klimatu w przeszłości. Popularne stają się twierdzenia, że upadek wielu spośród dawnych cywilizacji i państw można wytłumaczyć katastrofami naturalnymi. Wedle nowych hipotez, nawet upadek Cesarstwa Rzymskiego należałoby tłumaczyć nie siłą barbarzyńskich najeźdźców, ale przede wszystkim nagłym ochłodzeniem klimatu.
więcej o Zmiany klimatu a upadek cywilizacji. Wyniki badań polskich naukowców publikuje PNAS
osiągnięcie

Dr Paweł Ferdek zrealizuje innowacyjny projekt badawczy na WBBiB UJ

12.03.2018
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) rozstrzygnęła czwarty konkurs w programie Homing. Finansowanie w łącznej wysokości 8,8 mln złotych otrzyma dwanaścioro młodych badaczek i badaczy, którzy będą realizować w Polsce innowacyjne projekty B+R. W gronie laureatów jest dr Paweł Ferdek z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (WBBIB UJ), który do niedawna pracował na Uniwersytecie w Cardiff.
więcej o Dr Paweł Ferdek zrealizuje innowacyjny projekt badawczy na WBBiB UJ
osiągnięcie

Resort nauki sfinansuje dwa uniwersyteckie projekty w ramach NPRH

28.02.2018
"Edycja krytyczna Dzieł Stanisława Przybyszewskiego - serie A i B (utwory literackie)" i "Polska - Rosja w kulturze muzycznej XIX i I połowy XX wieku. Badania źródłowe i analiza zjawisk w sferze bilateralnych kontaktów artystycznych" - to projekty zgłoszone przez naukowców z Wydziału Historycznego UJ i Wydziału Polonistyki UJ, które zostaną zrealizowane w konkursie Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki (NPRH) w ramach modułu Dziedzictwo narodowe.
więcej o Resort nauki sfinansuje dwa uniwersyteckie projekty w ramach NPRH
osiągnięcie

Granty na naukowe edycje dzieł Francesca Petrarki i Mykoły Chwylowego

27.02.2018
Prof. Maria Maślanka-Soro i dr Iwona Boruszowska zostały laureatkami konkursu w ramach modułu Uniwersalia 2.2. Dzięki pracy badaczek z UJ do rąk polskich czytelników trafią naukowe wydania krytyczne łacińskiego traktatu Francesca Petrarki i pism Mykoły Chwylowego. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) przeznaczy na ten cel ponad pół miliona złotych.
więcej o Granty na naukowe edycje dzieł Francesca Petrarki i Mykoły Chwylowego

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj