osiągnięcie mobilna

UJ liderem rankingu reputacji polskich uczelni wyższych

22.06.2017
Po raz trzeci wyłoniono Uczelnie Wysokiej Reputacji Premium Brand 2017. W rankingu generalnym placówek publicznych niezmiennie prym wiedzie Uniwersytet Jagielloński. Na drugim miejscu ex aequo sklasyfikowano aż 4 szkoły wyższe: Warszawski Uniwersytet Medyczny, Politechnikę Warszawską, Uniwersytet Warszawski oraz Gdański Uniwersytet Medyczny.
więcej o UJ liderem rankingu reputacji polskich uczelni wyższych
osiągnięcie

21.06.2017
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej rozstrzygnęła konkursy w kolejnych edycjach programów TEAM. Środki pochodzące z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój trafią do naukowców, którzy dzięki nim prowadzić będą innowacyjne badania.
więcej o FNP sfinansuje dwa innowacyjne projekty naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego
mobilna osiągnięcia

UJ bezkonkurencyjny w rankingu wydziałów prawa "Rzeczpospolitej"

12.06.2017
Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ) po raz 4. z rzędu zwyciężył w rankingu wydziałów prawa uczelni publicznych przygotowanym przez dziennik "Rzeczpospolita". Laur pierwszeństwa zapewniła mu m.in. wysoka zdawalność na aplikacje i godny pozazdroszczenia potencjał naukowy, czyli świetna kadra i wysoka ocena parametryczna. Na drugim miejscu sklasyfikowano Uniwersytet Warszawski, na trzecim Uniwersytet w Białymstoku.
więcej o UJ bezkonkurencyjny w rankingu wydziałów prawa "Rzeczpospolitej"
osiągnięcie mobilna

Ranking Perspektyw: Uniwersytet Jagielloński najlepszą uczelnią w Polsce

11.06.2017
Uniwersytet Jagielloński (UJ), wspólnie z Uniwersytetem Warszawskim (UW), zajął ex aequo 1. miejsce w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2017. Zdarzyło się tak po raz drugi w 18-letniej historii zestawienia. Ostatnie miejsce na podium przypadło Politechnice Warszawskiej, której miejsca ustąpił Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
więcej o Ranking Perspektyw: Uniwersytet Jagielloński najlepszą uczelnią w Polsce
osiągnięcia

06.06.2017
Przemysław Pękala, student VI roku Wydziału Lekarskiego UJ Collegium Medicum, brał udział w odbywającej się w Wiedniu w dniach 31 maja - 2 czerwca konferencji ortopedycznej - 18th European Federation of National Associations of Orthopaedics and Traumatology (EFORT) Annual Congress. Podczas spotkania zaprezentował dwie prace, które spotkały się z uznaniem ekspertów.
więcej o Prace badawcze studenta medycyny docenione na międzynarodowej konferencji ortopedycznej