Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Osiągnięcia

osiągnięcie

Naukowcy z UJ laureatami międzynarodowego konkursu Polonium

17.01.2018
Trzy zespoły badawcze z Uniwersytetu Jagiellońskiego wezmą udział w polsko-francuskim konkursie Polonium 2018/2019, wspieranym finansowo przez partnerów z obu krajów. Koordynują go polskie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz - po stronie Francji - Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego i Badań oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
więcej o Naukowcy z UJ laureatami międzynarodowego konkursu Polonium
osiągnięcie

Kolejni uniwersyteccy badacze nagrodzeni w konkursie Miniatura 1

16.01.2018
W grudniu Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało następne listy rankingowe konkursu Miniatura 1. Program ma wesprzeć naukowców, którzy do tej pory nie byli beneficjentami systemu grantowego NCN. Do grona 35 pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego z dofinansowaniem na pojedyncze działania naukowe służące realizacji badań podstawowych, czyli tzw. małe granty, dołączyły dr Joanna Kajzer-Bonk i dr Iwona Tomaszewska.
więcej o Kolejni uniwersyteccy badacze nagrodzeni w konkursie Miniatura 1
osiągnięcie mobilna

Wyróżnienie dla doktoranta z Wydziału Polonistyki UJ

05.01.2018
Radosław Budzyński, doktorant w Katedrze Międzynarodowych Studiów Polonistycznych na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego został laureatem Stypendium im. Anny Stadnickiej.
więcej o Wyróżnienie dla doktoranta z Wydziału Polonistyki UJ
osiągnięcie

Pierwsze wyniki obrazowania w mikroskopie PEEM w synchrotronie Solaris

22.12.2017
W ubiegłym tygodniu sukcesem zakończono proces instalacji mikroskopu fotoelektrycznego PEEM na linii eksperymentalnej PEEM/XAS. Pierwszy raz w polskim synchrotronie użyto promieniowania synchrotronowego do uzyskania obrazowania z chemiczną i magnetyczną zdolnością rozdzielczą.
więcej o Pierwsze wyniki obrazowania w mikroskopie PEEM w synchrotronie Solaris
osiągnięcie

Prawie 10 mln zł od FNP na przełomowe prace zespołów badawczych

22.12.2017
Odkrycie i optymalizacja małocząsteczkowych inhibitorów przeciwko immunoreceptorom programowanej śmierci komórki, opracowanie nowej metody diagnostycznej umożliwiającej określenie stopnia złośliwości w różnych rodzajach nowotworów oraz zrozumienie zaawansowanego systemu obrony roślin opartego na użyciu ostrego oleju musztardowego - to projekty, nad jakimi pracować będą zdobywcy grantów z UJ w programie Team FNP.
więcej o Prawie 10 mln zł od FNP na przełomowe prace zespołów badawczych

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj