Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Osiągnięcia

osiągnięcie

73 granty we flagowych konkursach Narodowego Centrum Nauki

17.05.2018
Narodowe Centrum Nauki (NCN) ogłosiło wyniki 14. edycji najpopularniejszych konkursów - Opus i Preludium. Naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymają w nich ponad 46,6 mln zł na realizację 73 projektów badawczych.
więcej o 73 granty we flagowych konkursach Narodowego Centrum Nauki
osiągnięcie

Polskie Towarzystwo Afrykanistyczne nagrodziło prof. Roberta Kłosowicza

14.05.2018
Dr hab. Robert Kłosowicz, prof. UJ z Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych otrzymał nagrodę Polskiego Towarzystwa Afrykanistycznego (PTA) za najlepszą publikację o tematyce afrykanistycznej w 2017 roku w kategorii publikacja naukowa autora po uzyskaniu habilitacji za książkę "Konteksty dysfunkcyjności państw Afryki Subsaharyjskiej". Monografia ukazała się nakładem Wydawnictwa UJ.
więcej o Polskie Towarzystwo Afrykanistyczne nagrodziło prof. Roberta Kłosowicza
osiągnięcie mobilna

Kilkunastu młodych naukowców z UJ ze stypendiami START FNP

09.05.2018
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) po raz 26. przyznała stypendia START dla najzdolniejszych młodych naukowców z całej Polski. Wśród 100 laureatów, 15 niedawno rozpoczęło karierę naukową na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wysokość rocznego stypendium to 28 tys. zł, a łączna kwota, jaką FNP przeznaczy na granty w 2018 roku, wynosi blisko 3 mln zł.
więcej o Kilkunastu młodych naukowców z UJ ze stypendiami START FNP
osiągnięcie

Stypendium im. Aleksandra von Humboldta dla profesora Stefana Felsnera

09.04.2018
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej wyłoniła laureatów 21. konkursu o Polskie Honorowe Stypendium Naukowe im. Aleksandra von Humboldta. Na kilkumiesięczne pobyty naukowe przyjedzie do Polski 3 wybitnych naukowców z Niemiec. Jednym z nich jest prof. Stefan Felsner z Uniwersytetu Technicznego w Berlinie, który w ramach stypendium na Wydziale Matematyki i Informatyki UJ zrealizuje projekt "Wielowymiarowość zbiorów częściowo uporządkowanych".
więcej o Stypendium im. Aleksandra von Humboldta dla profesora Stefana Felsnera
osiągnięcie

UJ Collegium Medicum innowacyjną uczelnią przyszłości

05.04.2018
Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum został laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2018 w kategorii "Innowacyjne rozwiązania przyszłości na uczelni" za realizację projektu "Dydaktyka, Innowacja, Rozwój. Podniesienie jakości kształcenia poprzez rozwój innowacyjnej edukacji".
więcej o UJ Collegium Medicum innowacyjną uczelnią przyszłości

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj