Prace badawcze studenta medycyny docenione na międzynarodowej konferencji ortopedycznej

Przemysław Pękala, student VI roku Wydziału Lekarskiego UJ Collegium Medicum, brał udział w odbywającej się w Wiedniu w dniach 31 maja - 2 czerwca konferencji ortopedycznej - 18th European Federation of National Associations of Orthopaedics and Traumatology (EFORT) Annual Congress. Podczas spotkania zaprezentował dwie prace, które spotkały się z uznaniem ekspertów.

Prace - "Untangling the Twisted Structure of the Achilles Tendon" (Przemysław A. Pękala, Brandon Michael Henry, Anna Ochala, Paweł Kopacz, Grzegorz Taton, Andrzej Młyniec, Jerzy A. Walocha, Krzysztof A. Tomaszewski) oraz "Anatomic Communications of the Retrocalcaneal Bursa - A Radiologic Simulation Study" (Przemysław A. Pękala, Brandon Michael Henry, Jakub R. Pękala, Joanna Golec, Jerzy A. Walocha, Krzysztof A. Tomaszewski) powstały w Katedrze Anatomii UJ CM pod przewodnictwem prof. Jerzego Walochy oraz dr. hab. Krzysztofa Tomaszewskiego.

Obie zakwalifikowane zostały do moderowanej sesji najlepszych plakatów, a praca pt. "Untangling the Twisted Structure of the Achilles Tendon" została wyróżniona nagrodą Best Basic Science Session Poster jako jedyna spośród kilkudziesięciu prezentowanych na sesji prac.

Kongres EFORT to największa w Europie oraz jedna z największych na świecie konferencji ortopedycznych. Corocznie uczestniczy w niej kilka tysięcy chirurgów ortopedów i traumatologów z całego świata.

W serii Monografie FNP ukazały się książki dwojga badaczy związanych z UJ

W Szpitalu Uniwersyteckim rozpoczęły się testy nowatorskiego tomografu