Osiągnięcia

04.08.2022
Wyniki badań dotyczących orientacji molekuł w materiałach i tworzenia ich trójwymiarowych map, które pozwalają na uzyskanie wcześniej niedostępnych informacji o badanym materiale zostały opublikowane w prestiżowym czasopiśmie "Journal of the American Chemical Society". Badania prowadził zespół badawczy pracujący pod kierownictwem dr. hab. Tomasza Wróbla przy linii CIRI Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego Solaris.
więcej o Zespół naukowców z synchrotronu SOLARIS opublikował w JACS wyniki przełomowych badań
Młodzi naukowcy z UJ otrzymali granty na badania i zagraniczne staże

Młodzi naukowcy z UJ otrzymali granty na badania i zagraniczne staże

01.08.2022
Narodowe Centrum Nauki (NCN) ogłosiło wyniki szóstej edycji konkursu Sonatina, w ramach którego badacze, którzy od niedawna mają stopień naukowy doktora, otrzymują wsparcie finansowe przeznaczone na badania i staże w prestiżowych ośrodkach zagranicznych. Wśród laureatów znalazło się troje naukowców z UJ.
więcej o Młodzi naukowcy z UJ otrzymali granty na badania i zagraniczne staże
Uczona z UJ CM opracuje system pomocy osobom po amputacji

Uczona z UJ CM opracuje system pomocy osobom po amputacji

26.07.2022
Dr Agnieszka Wnuk-Scardaccione z Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM zdobyła grant w konkursie Miniatura 6 Narodowego Centrum Nauki. Dzięki otrzymanemu finansowaniu uda się na wyjazd konsultacyjny do Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore. Pobyt w Stanach Zjednoczonych da jej niezbędne narzędzia do stworzenia lustrzanego modelu pomocy osobom po amputacji w naszym kraju.
więcej o Uczona z UJ CM opracuje system pomocy osobom po amputacji
Małgorzata Zając w finale 18. edycji konkursu <span lang="en">Julles Allemand Trophy</span>

Małgorzata Zając w finale 18. edycji konkursu Julles Allemand Trophy

25.07.2022
28 czerwca na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym odbył się finał krajowy międzynarodowego konkursu adresowanego do studentów stomatologii, który wygrała Małgorzata Zając, wówczas studentka, a dziś absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum.
więcej o Małgorzata Zając w finale 18. edycji konkursu Julles Allemand Trophy
Najmłodszy w historii Polski profesor tytularny pracuje w UJ CM

Najmłodszy w historii Polski profesor tytularny pracuje w UJ CM

21.07.2022
Mateusz Hołda z Wydziału Lekarskiego UJ CM (WL UJ CM) jest pierwszym polskim naukowcem, któremu przyznano tytuł profesora tytularnego przed ukończeniem 30. roku życia. 4 lipca postanowieniem prezydenta RP Andrzeja Dudy otrzymał tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne. Do tej pory najmłodszym polskim profesorem był Krzysztof Sośnica z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
więcej o Najmłodszy w historii Polski profesor tytularny pracuje w UJ CM