Prestiżowa nagroda dla dr Anny Czarnej z MCB UJ

Prestiżowa nagroda dla dr Anny Czarnej z MCB UJ

15.06.2022
Komitet Naukowy Interdyscyplinarnej Konferencji Nauk o Lekach ACCORD 2022 przyznał prestiżową Nagrodę im. prof. Stanisława Binieckiego dr Annie Czarnej z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego za prace nad zastosowaniem biologii strukturalnej w poszukiwaniu nowych substancji czynnych.
więcej o Prestiżowa nagroda dla dr Anny Czarnej z MCB UJ
Sukces badaczy Uniwersytetu Jagiellońskiego w konkursie CHANSE

Sukces badaczy Uniwersytetu Jagiellońskiego w konkursie CHANSE

31.05.2022
Prof. Małgorzata Kossowska, dr hab. Marcin Brocki, prof. UJ oraz dr inż. Łukasz Tomczyk z Uniwersytetu Jagiellońskiego zostali laureatami konkursu CHANSE - Transformations: Social and Cultural Dynamics in The Digital Age. Koordynowany przez Narodowe Centrum Nauki (NCN) program jest wynikiem współpracy sieci HERA oraz NORFACE i realizuje go 27 instytucji finansujących badania naukowe z 24 państw europejskich.
więcej o Sukces badaczy Uniwersytetu Jagiellońskiego w konkursie CHANSE
Badaczki z UJ na premierowej liście rankingowej Miniatura 6

Badaczki z UJ na premierowej liście rankingowej Miniatura 6

18.05.2022
Już wkrótce dr hab. Katarzyna Dubas-Jakóbczyk, dr Magdalena Maciuszek i dr inż. Monika Stefańska z Uniwersytetu Jagiellońskiego będą mogły rozpocząć badania wstępne i pilotażowe dzięki finansowaniu z Narodowego Centrum Nauki (NCN). Badaczki znalazły się na pierwszej liście rankingowej szóstej edycji konkursu Miniatura na pojedyncze działania naukowe.
więcej o Badaczki z UJ na premierowej liście rankingowej Miniatura 6
Naukowcy z UJ publikują wyniki badań nad nanomagnesem kwantowym

Naukowcy z UJ publikują wyniki badań nad nanomagnesem kwantowym

19.04.2022
Na łamach prestiżowego czasopisma "Nature Communications" ukazała się praca pt. "An Intermetallic Molecular Nanomagnet with the Lanthanide Coordinated Only by Transition Metals" opublikowana przez dr. hab. Dawida Pinkowicza, prof. UJ, mgr. Michała Magotta i Marię Brzozowską z Zespołu Nieorganicznych Materiałów Molekularnych Wydziału Chemii UJ.
więcej o Naukowcy z UJ publikują wyniki badań nad nanomagnesem kwantowym
Publikacja naukowców z MCB wyróżniona przez <span lang="en">Cell Press</span>

Publikacja naukowców z MCB wyróżniona przez Cell Press

13.04.2022
Artykuł, którego autorami są członkowie międzynarodowego konsorcjum MetaSUB został wyróżniony w zestawieniu najlepszych publikacji roku 2021 wydawnictwa Cell Press. Tytuł "Cell Best of" honoruje badania o największym wpływie na rozwój nauki. Współautorem publikacji jest dr hab. inż. Paweł Łabaj z Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ, lider Grupy Badawczej Bioinformatyki, krajowy koordynator konsorcjum MetaSUB i współzałożyciele stowarzyszenia MetaSUB Europe.
więcej o Publikacja naukowców z MCB wyróżniona przez Cell Press