Na UJ powstanie przekład książki o dawnych sygnetach drukarskich

Na UJ powstanie przekład książki o dawnych sygnetach drukarskich

24.09.2020
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) rozstrzygnęło kolejny konkurs w module Uniwersalia 2.1 Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki. Wśród zakwalifikowanych do finansowania wniosków znalazł się projekt złożony przez Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zakłada on tłumaczenie na język angielski i przygotowanie do druku książki o sygnetach drukarskich w Rzeczypospolitej w XVI i XVII wieku.
więcej o Na UJ powstanie przekład książki o dawnych sygnetach drukarskich
Badacze z UJ wśród pierwszych laureatów konkursu Miniatura 4

Badacze z UJ wśród pierwszych laureatów konkursu Miniatura 4

17.09.2020
Narodowe Centrum Nauki (NCN) ogłosiło pierwsze wyniki czwartej edycji konkursu Miniatura. Do finansowania zakwalifikowano wnioski trzech naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy otrzymają ponad 130 tys. złotych na realizację pojedynczych działań naukowych, tj. badania wstępne czy badania pilotażowe.
więcej o Badacze z UJ wśród pierwszych laureatów konkursu Miniatura 4
Naukowcy z UJ odkryli żywą skamielinę molekularną

Naukowcy z UJ odkryli żywą skamielinę molekularną

16.09.2020
Międzynarodowy zespół naukowców z grupy badawczej Maxa Plancka w Małopolskim Centrum Biotechnologii UJ (MCB) kierowany przez dr. Sebastiana Glatta rozszyfrował molekularny mechanizm działania systemu transportu siarki, z którego wyewoluowały eukariotyczne systemy ubikwitynacji.
więcej o Naukowcy z UJ odkryli żywą skamielinę molekularną
Studenci WSMiP UJ nagrodzeni w konkursie z dziedziny cyberbezpieczeństwa
osiągnięcia

Studenci WSMiP UJ nagrodzeni w konkursie z dziedziny cyberbezpieczeństwa

08.09.2020
Dwoje studentów kierunku International Security and Development na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ, Esther Staes i Christopher Wijono, zostało nagrodzonych w tegorocznym konkursie CYBERSEC Young Leaders Initiative.
więcej o Studenci WSMiP UJ nagrodzeni w konkursie z dziedziny cyberbezpieczeństwa
Badania naukowców z UJ umożliwią szybką diagnozę raka przełyku

Badania naukowców z UJ umożliwią szybką diagnozę raka przełyku

25.05.2020
Naukowcy z Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS (Kraków), Uniwersytetu Exeter (Wielka Brytania), Instytutu Fizyki Jądrowej PAN oraz Instytutu Beckmana (Uniwersytet Illinois w Urbana-Champaign - USA) przeprowadzili badania, które ułatwią szybkie i zautomatyzowane rozpoznanie raka przełyku.
więcej o Badania naukowców z UJ umożliwią szybką diagnozę raka przełyku