Relacje z wykładów i konferencji

Ruszyła 48. Szkoła Letnia Języka i Kultury Polskiej

03.07.2017
3 lipca 2017 r. w auli Collegium Novum UJ odbyła się inauguracja 48. Szkoły Letniej Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W ceremonii uczestniczyło ok. 200 studentów z 25 krajów świata.
więcej o Ruszyła 48. Szkoła Letnia Języka i Kultury Polskiej

Ul w UJ. Otwarcie Pasieki Uniwersyteckiej

01.07.2017
W Ogrodzie Botanicznym UJ rozbzyczało się na dobre. W sobotę, 1 lipca br. zainaugurowano działalność Pasieki Uniwersyteckiej. Wśród gości obecni byli: rektor UJ prof. Wojciech Nowak, kierownik Ogrodu Botanicznego dr hab. Józef Mitka, prof. UJ, prodziekan Wydziału Historycznego prof. Stanisław Sroka, kanclerz UJ Ewa Pędracka-Kwaskowska oraz Przemysław Szeliga i Monika Leleń z Gospodarstwa Pasiecznego „Pasieka Szeligów”, które będzie współpracowało z UJ przy prowadzeniu uli.
więcej o Ul w UJ. Otwarcie Pasieki Uniwersyteckiej

Seminarium sieci The Guild na Uniwersytecie Jagiellońskim

30.06.2017
Uniwersytet Jagielloński jako członek prestiżowej sieci współpracy The Guild of European Research-Intensive Universities (The Guild), skoncentrowanej na kształtowaniu europejskiej polityki badań naukowych oraz inicjatyw rozwojowych zorganizował 30 czerwca 2017 r. międzynarodowe seminarium p.t. Widening Participation and Structural Funds.
więcej o Seminarium sieci The Guild na Uniwersytecie Jagiellońskim

Forum polsko-koreańskie na Uniwersytecie Jagiellońskim

22.06.2017
22 czerwca 2017 r. w Sali Senackiej Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Korea Forum Seminar”, poświęcone polskim doświadczeniom w dziedzinie transformacji ustrojowej i ich potencjalnym implikacjom dla Półwyspu Koreańskiego.
więcej o Forum polsko-koreańskie na Uniwersytecie Jagiellońskim
relacja

Powołaniem każdego uniwersytetu jest służba prawdzie

05.06.2017
– Powołaniem każdego uniwersytetu jest służba prawdzie: jej odkrywanie i przekazywanie innym.(...) Jeżeli dzisiaj, jako papież, jestem tutaj z wami - ludźmi nauki - to po to, aby wam powiedzieć, że współczesny człowiek was potrzebuje. Potrzebuje waszej naukowej dociekliwości, waszej wnikliwości w stawianiu pytań i uczciwości w szukaniu na nie odpowiedzi – mówił dwadzieścia lat temu, 8 czerwca 1997 roku, papież Jan Paweł II podczas spotkania ze środowiskiem akademickim w kolegiacie św. Anny w Krakowie.
więcej o Powołaniem każdego uniwersytetu jest służba prawdzie