Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Relacje z wykładów i konferencji

relacja

Forum polsko-koreańskie na Uniwersytecie Jagiellońskim

22.06.2017
22 czerwca 2017 r. w Sali Senackiej Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Korea Forum Seminar”, poświęcone polskim doświadczeniom w dziedzinie transformacji ustrojowej i ich potencjalnym implikacjom dla Półwyspu Koreańskiego.
więcej o Forum polsko-koreańskie na Uniwersytecie Jagiellońskim
relacja

Powołaniem każdego uniwersytetu jest służba prawdzie

05.06.2017
– Powołaniem każdego uniwersytetu jest służba prawdzie: jej odkrywanie i przekazywanie innym.(...) Jeżeli dzisiaj, jako papież, jestem tutaj z wami - ludźmi nauki - to po to, aby wam powiedzieć, że współczesny człowiek was potrzebuje. Potrzebuje waszej naukowej dociekliwości, waszej wnikliwości w stawianiu pytań i uczciwości w szukaniu na nie odpowiedzi – mówił dwadzieścia lat temu, 8 czerwca 1997 roku, papież Jan Paweł II podczas spotkania ze środowiskiem akademickim w kolegiacie św. Anny w Krakowie.
więcej o Powołaniem każdego uniwersytetu jest służba prawdzie
relacja

Spotkanie zespołu projektu GENERA

05.06.2017
31 maja i 1 czerwca 2017 odbyło się spotkanie zespołu projektu GENERA (Gender Equality Network in European Research Area), realizowanego w Instytucie Socjologii oraz przy współudziale Instytutu Fizyki UJ.
więcej o Spotkanie zespołu projektu GENERA
relacja

Instytut Spraw Publicznych UJ ma 20 lat

25.05.2017
Przypadająca w tym roku dwudziesta rocznica utworzenia Instytutu Spraw Publicznych UJ stała się okazją do zorganizowania sesji jubileuszowej podsumowującej zmiany, jakie zaszły w Instytucie od początku jego istnienia. Spotkanie odbyło się 24 maja br. w auli Collegium Novum.
więcej o Instytut Spraw Publicznych UJ ma 20 lat
relacja

O związkach Słowiańszczyzny ze światem arabskim

23.05.2017
23 maja w Auditorium Maximum UJ rozpoczęła się zorganizowana przez Katedrę Arabistyki UJ dwudniowa konferencja "Słowiańszczyzna a świat arabski. Wzajemne relacje: literatura - język - historia".
więcej o O związkach Słowiańszczyzny ze światem arabskim

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj