Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Relacje z wykładów i konferencji

relacja mobilna

Drugie spotkanie z cyklu „UJ dla Krakowa”

15.02.2018
Mieszkańcy Krakowa są narażeni na wysokie stężenia pyłów szczególnie w okresie jesienno-zimowym i to niestety nie tylko na zewnątrz pomieszczeń. Ważne są działania, które mogą poprawić jakość powietrza, ale równie ważna jest edukacja mieszkańców z zakresu źródeł pyłów i czynników, po to abyśmy mogli wpływać na ich stężenie – mówiła doktor Monika Ścibor z Instytutu Zdrowia Publicznego UJ CM podczas otwartego wykładu w Auditorium Maximum. 15 lutego br. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „UJ dla Krakowa”.
więcej o Drugie spotkanie z cyklu „UJ dla Krakowa”
relacja

Pediatrzy i neonatolodzy spotkali się na konferencji w Auditorium Maximum UJ

02.02.2018
2 lutego rozpoczęła się dwudniowa 11. ogólnopolska konferencja "Kontrowersje w pediatrii" organizowana z inicjatywy i pod przewodnictwem prof. Jacka Józefa Pietrzyka przez Klinikę Chorób Dzieci Katedry Pediatrii Instytutu Pediatrii UJ CM.
więcej o Pediatrzy i neonatolodzy spotkali się na konferencji w Auditorium Maximum UJ
studenci mobilna

Nowi dawcy. Nowe szanse na życie

31.01.2018
Państwa zaangażowanie i bezinteresowna pomoc, wielkie serce i życzliwość na rzecz niesienia pomocy drugiemu człowiekowi przełożyła się na bardzo wysoką frekwencję - osiągnęliśmy jeden z najlepszych wyników w Polsce – mówił dzisiaj prof. Armen Edigarian, prorektor UJ ds. dydaktyki. W auli Collegium Novum władze Uniwersytetu Jagiellońskiego spotkały się z wolontariuszami, którzy wsparli akcję Dni Dawcy Szpiku Fundacji DKMS i UJ
więcej o Nowi dawcy. Nowe szanse na życie
relacja

W Uniwersytecie Jagiellońskim upamiętniono 73. rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau

25.01.2018
Przypadająca 27 stycznia rocznica wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz-Birkenau obchodzona jest na świecie jako Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Co roku z tej okazji w Uniwersytecie Jagiellońskim odbywa się sesja naukowa organizowana przez uczelnię, Centrum Badań Holokaustu UJ, Towarzystwo Lekarskie Krakowskie i Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau.
więcej o W Uniwersytecie Jagiellońskim upamiętniono 73. rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau
relacja

Noc Biologów na Uniwersytecie Jagiellońskim

15.01.2018
Prelekcje, pokazy, zajęcia w laboratoriach, zwiedzanie ekspozycji w Centrum Edukacji Przyrodniczej, a także możliwość dotknięcia żywych zwierząt - m.in. te atrakcje przyciągnęły rzesze uczestników na Noc Biologów, zorganizowaną już po raz siódmy przez Wydział Biologii UJ.
więcej o Noc Biologów na Uniwersytecie Jagiellońskim

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj