Relacje z wykładów i konferencji

22.04.2017
Zorganizowaliśmy ją dla uczniów, bo ich lubimy i chcemy, aby poziom przyszłych studentów był jak najlepszy – mówi dr Karol Dudek z Wydziału Chemii UJ.
więcej o Ponad sześciuset uczniów pisało próbną maturę z chemii z UJ i „Dziennikiem Polskim”

Jaskinia Filozofów. Dyskusja o granicach otwartości

21.04.2017
W Krakowie trwają 17. Dni Tischnerowskie. Każdego roku tradycyjnym punktem programu tego wydarzenia jest debata z cyklu "Jaskinia Filozofów". Spotkanie, które odbyło się 21 kwietnia w auli Auditorium Maximum UJ zatytułowano "Inny. Obcy. Bliźni. Granice otwartości".
więcej o Jaskinia Filozofów. Dyskusja o granicach otwartości

"Moja droga ze Wschodu do Polski" - spotkanie z profesorem Armenem Edigarianem

07.04.2017
Spotkanie z prorektorem UJ ds. dydaktyki odbyło się 5 kwietnia w ramach cyklu popularyzatorskiego „Spotkania Wschodnie”, które zostało zorganizowane już po raz 99. przez Instytut Filologii Wschodniosłowiańskiej UJ (IFW UJ). Gospodarzem zebrania był dr hab. Aleksander Wawrzyńczak, zastępca dyrektora IFW UJ, a moderatorem - dr Bartosz Gołąbek z Katedry Kultury Słowian Wschodnich UJ.

więcej o "Moja droga ze Wschodu do Polski" - spotkanie z profesorem Armenem Edigarianem
relacja

Konferencja sieci European University Association (EUA)

07.04.2017
Od 6 do 7 kwietnia 2017 r. w Uniwersytecie Bergen w Norwegii odbywała się coroczna konferencja organizowana przez międzynarodową sieć European University Association (EUA) zatytułowana „Autonomy and freedom: The future sustainability of universities”. Uniwersytet Jagielloński na konferencji oraz na posiedzeniu General Assembly reprezentowany był przez prorektora ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych prof. Stanisława Kistryna.
więcej o Konferencja sieci European University Association (EUA)

07.04.2017
Wydarzenie zostało zorganizowane przez Koło Naukowe Kryminologii Towarzystwa Biblioteki Słuchaczów Prawa UJ we współpracy z Katedrą Kryminologii UJ. Konferencja odbyła się pod patronatem honorowym m.in. Rzecznika Praw Obywatelskich, Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, Wojewody Małopolskiego, Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Prezydenta Miasta Krakowa. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowało radio UJOT FM.
więcej o IV Ogólnopolska Konferencja Kryminologiczna pt. "Przestępczość przeciwko obrotowi gospodarczemu oraz interesom finansowym państwa"