Relacje z wykładów i konferencji

„Oto był człowiek”

30.10.2017
Profesor Tadeusz Ulewicz należy do tych uniwersyteckich naukowców, o których się nie zapomina, nie tylko dlatego, że o pamięć o nim dbają jego uczniowie i przyjaciele, ale przede wszystkim ze względu na to, jak wyjątkową był postacią. W stulecie jego urodzin Wydział Polonistyki UJ, Wydział I Filologiczny PAU i Wydział Filologiczny UP w Krakowie zorganizowały sesję naukową „Profesor Tadeusz Ulewicz jako badacz dawnej literatury i kultury”, która odbyła się 27 października br. w auli Polskiej Akademii Umiejętności.
więcej o „Oto był człowiek”

Fenomen papieża Franciszka

26.10.2017
Organizacja międzynarodowej konferencji naukowej poświęconej fenomenowi papieża Franciszka „Media-Kultura-Komunikacja", połączyła różnych ludzi, różne instytucje i różne spojrzenia na rzeczywistość. Przygotowały ją wspólnie Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II oraz Naczelna Rada Adwokacka. Spotkanie, które odbyło się 26 października br. w auli Collegium Novum UJ, było próbą refleksji naukowej nad fenomenem Jorge Mario Bergoglio, człowieka, który swoim sposobem bycia ujął miliony wierzących i niewierzących na całym świecie.
więcej o Fenomen papieża Franciszka

17.10.2017
17 października 2017 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim odbyła się trzecia edycja konferencji "Opieka paliatywna i hospicyjna. medycyna, humanizm, wolontariat." Tematem przewodnim tegorocznego spotkania było "Komunikowanie się u kresu życia".
więcej o Jak rozmawiać z nieuleczalnie chorymi i ich bliskimi? III konferencja o opiece paliatywnej
relacja

Konferencja "Polskie Towarzystwo Mikrobiologów: wczoraj - dziś - jutro"

24.09.2017
Od 22 do 23 września w Auditorium Maximum UJ odbyła się konferencja naukowa "PTM: wczoraj - dziś - jutro", której organizatorem było Polskie Towarzystwo Mikrobiologów oraz Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ oraz Katedra Mikrobiologii Wydziału Lekarskiego UJ CM.
więcej o Konferencja "Polskie Towarzystwo Mikrobiologów: wczoraj - dziś - jutro"

Ruszyła 48. Szkoła Letnia Języka i Kultury Polskiej

03.07.2017
3 lipca 2017 r. w auli Collegium Novum UJ odbyła się inauguracja 48. Szkoły Letniej Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W ceremonii uczestniczyło ok. 200 studentów z 25 krajów świata.
więcej o Ruszyła 48. Szkoła Letnia Języka i Kultury Polskiej