Relacje z wykładów i konferencji

Bez bólu do zdrowia – III Forum Seniora w Auditorium Maximum UJ

17.04.2018
17 kwietnia 2018 roku odbyło się III Forum Seniora. Tegoroczna edycja poświęcona była tematowi „Bez Bólu do Zdrowia. Najnowsze Osiągnięcia Medycyny”. Spotkanie zorganizowane zostało wspólnie przez Dziennik Polski, Uniwersytet Jagielloński, Województwo Małopolskie oraz Narodowy Fundusz Zdrowia.
więcej o Bez bólu do zdrowia – III Forum Seniora w Auditorium Maximum UJ
relacja

Równe szanse osób niepełnosprawnych w centrum uwagi na UJ

16.04.2018
16 kwietnia 2018 r. w Auditorium Maximum UJ odbyła się konferencja „Odpowiedzialne wsparcie a zrównoważony rozwój” poświęcona problematyce edukacji włączającej w szkolnictwie wyższym. W wydarzeniu uczestniczyli liczni przedstawiciele nauki, a także świata biznesu, w tym Kapituły Biznesu UJ, zgodnie z założeniem, że następstwem dobrego kształcenia powinno być zatrudnienie.
więcej o Równe szanse osób niepełnosprawnych w centrum uwagi na UJ
relacja

UJ dla Krakowa: Czy leki są bezpieczne?

12.04.2018
Kwestia bezpieczeństwa stosowania leków jest złożonym zagadnieniem, które nie ogranicza się do powszechnie znanych zasad, jak np. konieczność zażywania większości leków podczas posiłku, czy też unikanie łączenia ich z alkoholem. Na temat właściwych praktyk zażywania leków istnieje w świadomości społecznej wiele mitów, skutecznie podtrzymywanych przed internet i popularną prasę. Do takiego stanu rzeczy przyczyniają także lekarze, którzy nie zawsze z własnej inicjatywy spieszą z wyczerpującymi zaleceniami.
więcej o UJ dla Krakowa: Czy leki są bezpieczne?
relacja mobilna

Drugie spotkanie z cyklu „UJ dla Krakowa”

15.02.2018
Mieszkańcy Krakowa są narażeni na wysokie stężenia pyłów szczególnie w okresie jesienno-zimowym i to niestety nie tylko na zewnątrz pomieszczeń. Ważne są działania, które mogą poprawić jakość powietrza, ale równie ważna jest edukacja mieszkańców z zakresu źródeł pyłów i czynników, po to abyśmy mogli wpływać na ich stężenie – mówiła doktor Monika Ścibor z Instytutu Zdrowia Publicznego UJ CM podczas otwartego wykładu w Auditorium Maximum. 15 lutego br. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „UJ dla Krakowa”.
więcej o Drugie spotkanie z cyklu „UJ dla Krakowa”

Pediatrzy i neonatolodzy spotkali się na konferencji w Auditorium Maximum UJ

02.02.2018
2 lutego rozpoczęła się dwudniowa 11. ogólnopolska konferencja "Kontrowersje w pediatrii" organizowana z inicjatywy i pod przewodnictwem prof. Jacka Józefa Pietrzyka przez Klinikę Chorób Dzieci Katedry Pediatrii Instytutu Pediatrii UJ CM.
więcej o Pediatrzy i neonatolodzy spotkali się na konferencji w Auditorium Maximum UJ