Relacje z wykładów i konferencji

30.05.2018
Prorektor UJ ds. dydaktyki prof. Armen Edigarian oraz dziekan i prodziekan Wydziału Historycznego UJ, profesorowie Jan Święch i Stanisław Sroka odwiedzili w Kolorado (USA) teren, gdzie od 2011 roku Instytut Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego prowadzi projekt archeologiczny.
więcej o Delegacja UJ odwiedziła w Kolorado teren badań archeologicznych prowadzonych przez naszych naukowców
relacja

Na UJ otwarto konferencję poświęconą wybitnym współczesnym pisarzom rosyjskim

17.05.2018
Druga międzynarodowa konferencja naukowa "Wybitni pisarze współczesnej literatury rosyjskiej" poświęcona została twórczości Jewgienija Wodołazkina. Pisarz obecny był w auli Collegium Novum, gdzie konferencję otworzył rektor UJ prof. Wojciech Nowak.
więcej o Na UJ otwarto konferencję poświęconą wybitnym współczesnym pisarzom rosyjskim

08.05.2018
Przypadająca w listopadzie br. setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości już teraz stała się okazją do przypomnienia działań podejmowanych przez profesorów, absolwentów i studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego w roku „wybuchu wolnej Polski” oraz ich wysiłków włożonych w odbudowę młodego państwa. Służyła temu zorganizowana w auli Collegium Novum konferencja „Uniwersytet u progu niepodległości”.
więcej o "Uniwersytet u progu niepodległości" - konferencja naukowa i wystawa w Collegium Novum

Bez bólu do zdrowia – III Forum Seniora w Auditorium Maximum UJ

17.04.2018
17 kwietnia 2018 roku odbyło się III Forum Seniora. Tegoroczna edycja poświęcona była tematowi „Bez Bólu do Zdrowia. Najnowsze Osiągnięcia Medycyny”. Spotkanie zorganizowane zostało wspólnie przez Dziennik Polski, Uniwersytet Jagielloński, Województwo Małopolskie oraz Narodowy Fundusz Zdrowia.
więcej o Bez bólu do zdrowia – III Forum Seniora w Auditorium Maximum UJ
relacja

Równe szanse osób niepełnosprawnych w centrum uwagi na UJ

16.04.2018
16 kwietnia 2018 r. w Auditorium Maximum UJ odbyła się konferencja „Odpowiedzialne wsparcie a zrównoważony rozwój” poświęcona problematyce edukacji włączającej w szkolnictwie wyższym. W wydarzeniu uczestniczyli liczni przedstawiciele nauki, a także świata biznesu, w tym Kapituły Biznesu UJ, zgodnie z założeniem, że następstwem dobrego kształcenia powinno być zatrudnienie.
więcej o Równe szanse osób niepełnosprawnych w centrum uwagi na UJ