Relacje z wykładów i konferencji

Druga tura konsultacji projektu nowego Statutu Uniwersytetu Jagiellońskiego

Druga tura konsultacji projektu nowego Statutu Uniwersytetu Jagiellońskiego

30.01.2019
Drugie otwarte konsultacje ze społecznością akademicką naszej uczelni dotyczące nowego Statutu UJ oraz wdrażania Ustawy 2.0 odbyły się 30 stycznia w Auli Auditorium Maximum UJ. Dyskusja toczyła się wokół przygotowanych projektów siedmiu działów nowego Statutu.
więcej o Druga tura konsultacji projektu nowego Statutu Uniwersytetu Jagiellońskiego

17.01.2019
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (SGGW) jest miejscem dwudniowej konferencji (17-18 stycznia) "Studenci zagraniczni w Polsce 2019", która poświęcona jest zagadnieniom umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego.
więcej o Delegacja z UJ na konferencji dotyczącej umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego
Noc Biologów 2019 na Uniwersytecie Jagiellońskim

Noc Biologów 2019 na Uniwersytecie Jagiellońskim

14.01.2019
11 stycznia już po raz ósmy Instytut Zoologii i Badań Biomedycznych razem z Instytutem Nauk o Środowisku i Instytutem Botaniki UJ brał udział w Nocy Biologów. Jak co roku organizatorzy zaproponowali liczne zajęcia, podczas których pracownicy, doktoranci, studenci oraz członkowie kół naukowych dzielili się wiedzą i tajnikami biologicznej „kuchni”.
więcej o Noc Biologów 2019 na Uniwersytecie Jagiellońskim
Jak tworzono podstawy ustrojowe III Rzeczypospolitej

Jak tworzono podstawy ustrojowe III Rzeczypospolitej

11.12.2018
Promocja książki "Wkład krakowskiego i ogólnopolskiego środowiska prawniczego w budowę podstaw ustrojowych III Rzeczypospolitej (1980-1994). Projekty i inicjatywy ustawodawcze, ludzie, dokonania i oceny", która ukazała się pod redakcją Stanisława Grodziskiego, zgromadziła w Librarii Collegium Maius UJ grono znakomitych prawników, uczestników prac Centrum Obywatelskich Inicjatyw Ustawodawczych ,,Solidarności" oraz władze rektorskie UJ.
więcej o Jak tworzono podstawy ustrojowe III Rzeczypospolitej
Szczytny cel po raz szósty połączył studentów UJ i AGH

Szczytny cel po raz szósty połączył studentów UJ i AGH

10.12.2018
Podczas rozegranego 7 grudnia VI Meczu Charytatywnego, Uniwersytet Jagielloński po raz trzeci w historii pokonał Akademię Górniczo-Hutniczą, tym samym wyrównując ilość turniejowych zwycięstw.
więcej o Szczytny cel po raz szósty połączył studentów UJ i AGH