Relacje z wykładów i konferencji

Na UJ otwarto konferencję poświęconą wybitnym współczesnym pisarzom rosyjskim

Na UJ otwarto konferencję poświęconą wybitnym współczesnym pisarzom rosyjskim

17.05.2018
Druga międzynarodowa konferencja naukowa "Wybitni pisarze współczesnej literatury rosyjskiej" poświęcona została twórczości Jewgienija Wodołazkina. Pisarz obecny był w auli Collegium Novum, gdzie konferencję otworzył rektor UJ prof. Wojciech Nowak.
więcej o Na UJ otwarto konferencję poświęconą wybitnym współczesnym pisarzom rosyjskim

08.05.2018
Przypadająca w listopadzie br. setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości już teraz stała się okazją do przypomnienia działań podejmowanych przez profesorów, absolwentów i studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego w roku „wybuchu wolnej Polski” oraz ich wysiłków włożonych w odbudowę młodego państwa. Służyła temu zorganizowana w auli Collegium Novum konferencja „Uniwersytet u progu niepodległości”.
więcej o "Uniwersytet u progu niepodległości" - konferencja naukowa i wystawa w Collegium Novum
Bez bólu do zdrowia – III Forum Seniora w Auditorium Maximum UJ

Bez bólu do zdrowia – III Forum Seniora w Auditorium Maximum UJ

17.04.2018
17 kwietnia 2018 roku odbyło się III Forum Seniora. Tegoroczna edycja poświęcona była tematowi „Bez Bólu do Zdrowia. Najnowsze Osiągnięcia Medycyny”. Spotkanie zorganizowane zostało wspólnie przez Dziennik Polski, Uniwersytet Jagielloński, Województwo Małopolskie oraz Narodowy Fundusz Zdrowia.
więcej o Bez bólu do zdrowia – III Forum Seniora w Auditorium Maximum UJ
Równe szanse osób niepełnosprawnych w centrum uwagi na UJ

Równe szanse osób niepełnosprawnych w centrum uwagi na UJ

16.04.2018
16 kwietnia 2018 r. w Auditorium Maximum UJ odbyła się konferencja „Odpowiedzialne wsparcie a zrównoważony rozwój” poświęcona problematyce edukacji włączającej w szkolnictwie wyższym. W wydarzeniu uczestniczyli liczni przedstawiciele nauki, a także świata biznesu, w tym Kapituły Biznesu UJ, zgodnie z założeniem, że następstwem dobrego kształcenia powinno być zatrudnienie.
więcej o Równe szanse osób niepełnosprawnych w centrum uwagi na UJ
UJ dla Krakowa: Czy leki są bezpieczne?
relacja

UJ dla Krakowa: Czy leki są bezpieczne?

12.04.2018
Kwestia bezpieczeństwa stosowania leków jest złożonym zagadnieniem, które nie ogranicza się do powszechnie znanych zasad, jak np. konieczność zażywania większości leków podczas posiłku, czy też unikanie łączenia ich z alkoholem. Na temat właściwych praktyk zażywania leków istnieje w świadomości społecznej wiele mitów, skutecznie podtrzymywanych przed internet i popularną prasę. Do takiego stanu rzeczy przyczyniają także lekarze, którzy nie zawsze z własnej inicjatywy spieszą z wyczerpującymi zaleceniami.
więcej o UJ dla Krakowa: Czy leki są bezpieczne?