Wiadomości sportowe

Studenci UJ wywalczyli srebrny medal podczas AMP w szachach

12.02.2018
W dniach od 2 do 4 lutego w Chorzowie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w szachach. Na zawodach Uniwersytet Jagielloński reprezentowała 10 osobowa drużyna: 7 zawodników i 3 zawodniczki. Nasi studenci walczyli o medale zarówno w klasyfikacji drużynowej jak i indywidualnej.
więcej o Studenci UJ wywalczyli srebrny medal podczas AMP w szachach

Zawodniczki i trener AZS UJ nominowani w plebiscycie "Gazety Wyborczej" i MZPN

25.01.2018
W organizowanym przez "Gazetę Wyborczą" oraz Małopolski Związek Piłki Nożnej plebiscycie na najlepszego piłkarza, piłkarkę oraz trenera Małopolski w roku 2017 nominowane zostały zawodniczki AZS UJ: Karolina Klabis i Natalia Sitarz oraz trener Krzysztof Swół.
więcej o Zawodniczki i trener AZS UJ nominowani w plebiscycie "Gazety Wyborczej" i MZPN

VIII Mistrzostwa Uniwersytetu Jagiellońskiego w narciarstwie alpejskim

16.01.2018
Rozegrane 13 stycznia na stoku Kaniówka w Białce Tatrzańskiej Mistrzostwa UJ w narciarstwie alpejskim zainaugurowały sportowy rok 2018 na Uniwersytecie Jagiellońskim. Na starcie zawodów stanęło blisko 40 uczestników - studentów, doktorantów, pracowników uniwersytetu i ich dzieci. W programie mistrzostw znalazły się konkurencje narciarskie: slalom gigant i slalom.
więcej o VIII Mistrzostwa Uniwersytetu Jagiellońskiego w narciarstwie alpejskim

Studentka UJ zdobyła medal Mistrzostw Świata w karate

16.11.2017
Magdalena Mielnik, studentka II roku europeistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, zdobyła brązowy medal podczas rozgrywanych w dniach 3-5 listopada 2017 r. w Cluj-Napoka (Rumunia) VII Mistrzostw Świata w Karate Fudokan. Jest to jej trzeci medal wywalczony na mistrzostwach świata. Wcześniej czterokrotnie zdobywała medale mistrzostw Europy i kilkakrotnie medale mistrzostw Polski.
więcej o Studentka UJ zdobyła medal Mistrzostw Świata w karate
mobilna

Rektor UJ gratuluje uniwersyteckim medalistom

21.06.2017
21 czerwca w Auli Collegium Novum odbyło się spotkanie rektora UJ prof. Wojciecha Nowaka ze zdobywcami medali w Akademickich Mistrzostwach Polski. Sportowcy otrzymali z rąk rektora listy gratulacyjne oraz uniwersyteckie pamiątki.
więcej o Rektor UJ gratuluje uniwersyteckim medalistom