Wiadomości sportowe

Mistrzostwa UJ w narciarstwie alpejskim 2017

18.01.2017
13 stycznia na stoku Kaniówka w Białce Tatrzańskiej odbyły się Mistrzostwa Uniwersytetu Jagiellońskiego w narciarstwie alpejskim. Wzięli w nich udział, studenci, pracownicy naukowi i administracji uniwersytetu oraz ich małoletnie dzieci.
więcej o Mistrzostwa UJ w narciarstwie alpejskim 2017

11 kilometrów na 11 listopada

14.11.2016
Ponad 3 tysiące osób wzięło udział w 3. Krakowskim Biegu Niepodległości. Biało-czerwona fala biegaczy pokonała 11 kilometrową trasę w centrum Krakowa, aby uczcić Święto Niepodległości i pomóc dzieciom z wadami serca.
więcej o 11 kilometrów na 11 listopada
mobilna

Bieg uliczny "5 na dobry początek"

15.10.2016
15 października na krakowskich Błoniach odbyła się II edycja Biegu „5 na dobry początek” o Puchar Dziekana Wydziału Farmaceutycznego pod patronatem Prorektora Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. Collegium Medicum. Najszybszy zawodnik – Jakub Woźniak – pokonał dystans 5 km w czasie 15:53, ustanawiając tym samym nowy rekord biegu.
więcej o Bieg uliczny "5 na dobry początek"

Sukces kobiecej reprezentacji piłkarskiej AZS UJ

22.09.2016
W rozegranym 21 września finałowym meczu nasz zespół pokonał 8:2 piłkarki KS Bronowianka Kraków i zdobył Puchar Polski w piłce nożnej na szczeblu Małopolski.
więcej o Sukces kobiecej reprezentacji piłkarskiej AZS UJ

Uniwersytecki Test Coopera

21.09.2016
17 września odbył się pierwszy Uniwersytecki Test Coopera - próba wytrzymałościowa, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Celem testu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej, będącej wyznacznikiem kondycji fizycznej, którą w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu.
więcej o Uniwersytecki Test Coopera