Uniwersytecki Test Coopera

17 września odbył się pierwszy Uniwersytecki Test Coopera - próba wytrzymałościowa, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Celem testu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej, będącej wyznacznikiem kondycji fizycznej, którą w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu.

Na stadionie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego na placu Na Groblach swoją aktualną formę fizyczną zdecydowało się  sprawdzić blisko 60 miłośników biegania i zdrowego stylu życia.

Najmłodsza uczestniczka testu miała skończone zaledwie 3 lata, a najstarszy uczestnik - 88. Na stadionie pojawiali się studenci, doktoranci, pracownicy naukowi, rodziny z dziećmi. W teście czynny udział wzięła także prorektor UJ ds. rozwoju prof. dr hab. Dorota Malec, pokazując, że w życiu codziennym poza pracą naukową liczy się również dbałość i troska o kondycję fizyczną.

Organizatorzy zapewniają, że Uniwersytecki Test Coopera na stałe wpiszę się w kalendarz wydarzeń sportowych, które odbywają się na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Świetny debiut Darii Nawój w Akademickich Mistrzostwach Polski

Maja Chyla i Stanisław Hejmo triumfatorami AZS <span lang='en'>Winter Cup</span>

Maja Chyla i Stanisław Hejmo triumfatorami AZS Winter Cup

Świetny występ snowbordzistek z UJ podczas AMP w Białce Tatrzańskiej