Bieg uliczny "5 na dobry początek"

15 października na krakowskich Błoniach odbyła się II edycja Biegu „5 na dobry początek” o Puchar Dziekana Wydziału Farmaceutycznego pod patronatem Prorektora Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. Collegium Medicum. Najszybszy zawodnik – Jakub Woźniak – pokonał dystans 5 km w czasie 15:53, ustanawiając tym samym nowy rekord biegu.

„5 na dobry początek” to impreza, której głównym celem jest promowanie zdrowego stylu życia. Bieganie to najprostsza forma aktywności zyskująca coraz większe rzesze zwolenników. Dowód na to mieliśmy właśnie w sobotę – na starcie Biegu o Puchar Dziekana Wydziału Farmaceutycznego stanęło blisko 230 zawodników – studentów i pracowników UJCM, a także przyjaciół uczelni i wielbicieli biegania – przeważającą liczbę stanowili Polacy, ale wśród biegaczy byli również przedstawiciele Ukrainy, Norwegii, Włoch i Portugalii.

Trasa wynosiła 5 kilometrów – jedno okrążenie wokół Błoń i prosta dopełniająca dystans.

W tym roku biegacze startowali w następujących kategoriach: open (kobiety), open (mężczyźni), najlepsza studentka UJ, najlepszy student UJ, pracownik UJ (kobiety), pracownik UJ (mężczyźni), drużyna oraz zawodnik, który przebiegnie całą trasę w tempie 5 min./km.

Jako pierwszy linię mety przekroczył Jakub Woźniak z czasem 15:53 – o ponad  2 minuty krótszym od wyniku ubiegłorocznego zwycięzcy.

Najszybszą kobietą była Justyna Woźniak z wynikiem 18:33, która zwyciężyła również w kategorii najlepsza studentka UJ. Pierwsze miejsce w kategorii najlepszy student UJ zdobył Jakub Piech z czasem 16:36. Jeśli chodzi o pracowników UJ, to wśród kobiet triumfowała Anna Lizoń (22:52), a wśród mężczyzn Michał Rdzanek (17:43). Najlepszą drużyną okazała się Dotfizjo  w składzie: Justyna Woźniak, Roksana Wójcik, Jakub Woźniak, Andrzej Ul, Konrad Zdun. Zawodnikiem, który przebiegł całą trasę w tempie 5 min./km był Krzysztof  Gidziński

Niezależnie od osiągniętego czasu, wszyscy, którzy dotarli na metę otrzymali pamiątkowe medale.

Nagrody najlepszym wręczyli: rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. Wojciech Nowak, pełnomocnik rektora UJ ds. kształcenia i współpracy międzynarodowej prof. dr hab. Beata Tobiasz-Adamczyk oraz dziekan Wydziału Farmaceutycznego UJ CM dr hab. Jacek Sapa, prof. UJ.

Na zakończenie imprezy odbyła się loteria, w której zawodnicy mieli szansę wygrać cenne nagrody: vouchery na kolację dla dwojga, bony zakupowe, odżywki i gadżety UJ.

Zwycięzcy biegu w poszczególnych kategoriach:

open (kobiety)

I miejsce – Justyna Woźniak (18:33)

II miejsce –  Magdalena Giet (18:51)

III miejsce – Magdalena Nabielec (19:15)

open (mężczyźni)

I miejsce – Jakub Woźniak (15:53)

II miejsce – Tomasz Kawik (15:56)

III miejsce – Bartosz Zając (16:02)

pracownik UJ (kobiety)

I miejsce – Anna Lizoń (22:52)

II miejsce – Dagmara Wróbel (23:10)