Mistrzostwa UJ w narciarstwie alpejskim 2017

13 stycznia na stoku Kaniówka w Białce Tatrzańskiej odbyły się Mistrzostwa Uniwersytetu Jagiellońskiego w narciarstwie alpejskim. Wzięli w nich udział, studenci, pracownicy naukowi i administracji uniwersytetu oraz ich małoletnie dzieci.

Pierwszą rozgrywaną konkurencją był slalom gigant. Po pierwszym przejeździe pracowników uniwersytetu wśród kobiet prowadziła Maria Mituś Kenig, a u mężczyzn tradycyjnie już Patryk Hartwich. Najlepszą studentką była Paulina Szybkowska. Przed drugim przejazdem najciekawiej zapowiadała się rywalizacja studentów - różnice pomiędzy najlepszą trójką mieściła się w zaledwie 0,32 sekundy. Ostatecznie Wiktor Daniec był najlepszy w dwóch przejazdach i wygrał konkurencje slalomu giganta.

Zwycięscy konkurencji Slalomu Giganta (suma czasów dwóch najlepszych zjazdów):

• Paulina Szybkowska (studentki)
  • Wiktor Daniec (studenci)

Po zakończeniu giganta nastąpiła przerwa, w czasie której organizatorzy przygotowali trasę slalomową. W tej konkurencji ponownie najlepszą pracowniczką uniwersytetu była Maria Kenig, wśród pracowników Patryk Hartwich, a wśród studentek Paulina Szybkowska, która uzyskała najlepszy czas zawodów, pokonując nawet swoich kolegów studentów, którzy stoczyli ponownie wyrównaną walkę o pierwsze miejsce. Najlepszym specjalistą od slalomu okazał się Maciej Świerz, który pokonał Jacka Rojewskiego, absolwenta Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na trzecim miejscu podium stanął Wiktor Daniec.
Lepszy z dwóch rezultatów slalomu specjalnego i giganta był liczony do klasyfikacji dwuboju. O ile wśród pracowników zwycięzcy zdominowali zawody w swojej kategorii (zarówno Maria Kenig, jak i Patryk Hartwich wygrali gigant i slalom), w kategorii studentek bezkonkurencyjna była Paulina Szybkowska, o tyle rywalizacja studentów była o wiele bardziej zacięta. Ostatecznie wśród studentów, w dwuboju triumfował Maciej Świerz, przed Wiktorem Dańcem. Dobry przejazd w slalomie dał trzecie miejsce Jackowi Rojewskiemu.

Zwycięscy konkurencji Slalomu (suma czasów dwóch najlepszych zjazdów):

• Paulina Szybkowska (studentki)
  • Maciej Swierz (studenci)

Atrakcją dnia była rywalizacja dzieci w ramach „Pucharu Krasnala". Wśród dziewczynek zwyciężyła Anna Rostworowska. W kategorii chłopców zwyciężył Julian Bubak przed Miłoszem Tusińskim i Jakubem Rostworowskim.

Ceremonię zakończenia mistrzostw Uniwersytetu Jagiellońskiego w narciarstwie alpejskim swoją obecnością zaszczycił prorektor UJ ds. Collegium Medicum prof. Tomasz Grodzicki, który wręczył nagrody i puchary zdobywcom trzech pierwszych pozycji w każdej kategorii. Profesor pogratulował wszystkim sportowej postawy podczas zawodów i zaprosił uczestników na kolejne Mistrzostwa UJ już w następnym roku.

W klasyfikacji dwuboju (suma czasów dwóch najlepszych zjazdów z slalomu i slalomu giganta), w swoich kategoriach najlepsi okazali się:

• Paulina Szybkowska (studentki)
  • Maciej Świerz (studenci)

Relację przygotowało Biuro Sportu UJ.

Świetny debiut Darii Nawój w Akademickich Mistrzostwach Polski

Maja Chyla i Stanisław Hejmo triumfatorami AZS <span lang='en'>Winter Cup</span>

Maja Chyla i Stanisław Hejmo triumfatorami AZS Winter Cup

Świetny występ snowbordzistek z UJ podczas AMP w Białce Tatrzańskiej