Zawodniczki AZS Uniwersytet Jagielloński wywalczyły tytuł Mistrza Polski w futsalu kobiet

Jagiellonki w meczu półfinałowym turnieju Final Four pokonały zespół ROW Rybnik 2:1. W niedzielnym finale (5 marca) nasz zespół odniósł zdecydowane zwycięstwo nad Rolnikiem Głogówek 6:0, po roku przerwy odzyskując tytuł najlepszej kobiecej drużyny w Polsce. To trzecie w historii mistrzostwo kraju naszych piłkarek.

Oprócz zwycięstwa drużynowego nasze zawodniczki zdobyły także wszystkie nagrody indywidualne:

• Najlepsza bramkarka: Karolina Klabis;
  • Najlepsza zawodniczka (MVP): Justyna Maziarz;
  • Królowa Strzelczyń: Anna Zapała.

Skład zespołu:

Karolina Klabis, Natalia Sitarz, Karolina Dul, Kinga Wilk, Katarzyna Ładocha, Magdalena Konopka, Magdalena Knysak, Justyna Maziarz, Anna Zapała, Małgorzata Bartosiewicz, Ewelina Bolko, Klaudia Kubaszek, Magdalena Gozdecka, Agnieszka Bryzek.

Trenerzy: Krzysztof Swół i Krzysztof Mastalerz.

Kierownik drużyny: Przemysław Mosiołek.

Turniej Final Four został zorganizowany przez Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego, a o dobrze wykonanym zadaniu świadczą pozytywne opinie spływające od uczestników: drużyn, kibiców, władz PZPN i MZPN oraz mediów, które w taki sposób wyrażają się o nim:

„Sam turniej okazał się nie lada sukcesem. Dla krakowianek zarówno piłkarskim jak i organizacyjnym. Władze Klubu Uczelnianego Uniwersytetu Jagiellońskiego jak zwykle stanęły na wysokości zadania organizując turniej z dbałością o każdy szczegół. Nie zabrakło transmisji telewizyjnej, obecności innych mediów oraz co najważniejsze publiczności, która wypełniła halę po same brzegi. Co jeszcze piękniejsze, mecze rozgrywane były przy ogłuszającym dopingu wszystkich czterech ekip. Górowali fani ROW Rybnik, którzy zwłaszcza w sobotnim meczu półfinałowym zdominowali niepisaną rywalizację kibiców na trybunach. Głośnego dopingu dla gospodyń, słomniczanek czy Rolnika Głogówek także nie zabrakło więc cała impreza na długo pozostanie w pamięci wszystkich zgromadzonych.” (futmal.pl)

Więcej o przebiegu zmagań finałowych TUTAJ

Oficjalna strona zespołu - azsujkrakow.pl

Świetny debiut Darii Nawój w Akademickich Mistrzostwach Polski

Maja Chyla i Stanisław Hejmo triumfatorami AZS <span lang='en'>Winter Cup</span>

Maja Chyla i Stanisław Hejmo triumfatorami AZS Winter Cup

Świetny występ snowbordzistek z UJ podczas AMP w Białce Tatrzańskiej