Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Uroczystości

uroczystość

Czas spełnionych marzeń. Na Wydziale Chemii rozpoczęło się tegoroczne Święto UJ

11.05.2018
Uniwersytet Jagielloński to połączenie dumy z tradycji najstarszej uczelni w Polsce z rolą wiodącego ośrodka naukowego i dydaktycznego współczesnej Polski. Trudno o bardziej dobitny symbol tego stwierdzenia niż tegoroczne Święto UJ, które łączy obchody upamiętniające naszych wielkich fundatorów ze świętowaniem zakończenia budowy Kampusu 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego, stanowiącego nowoczesną wizytówkę naszej uczelni.
więcej o Czas spełnionych marzeń. Na Wydziale Chemii rozpoczęło się tegoroczne Święto UJ
uroczystość

Kwiaty pod pomnikiem Hugona Kołłątaja w 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

03.05.2018
W krakowskie obchody święta Konstytucji 3 Maja od pięciu lat wpisuje się uroczystość upamiętniająca Hugona Kołłątaja - reformatora Akademii Krakowskiej, jej późniejszego rektora, współtwórcę pierwszej na kontynencie europejskim i, po amerykańskiej, drugiej na świecie ustawy zasadniczej.
więcej o Kwiaty pod pomnikiem Hugona Kołłątaja w 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja
uroczystość

Pierwsza taka wystawa na świecie

16.04.2018
„Geografia polska i geografowie w latach II wojny światowej” to nowa uniwersytecka wystawa, którą razem zorganizowały Instytut Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ, Muzeum UJ i Polskie Towarzystwo Geograficzne. Jej wernisaż odbył się 16 kwietnia br. w Ogrodzie Profesorskim Collegium Maius.
więcej o Pierwsza taka wystawa na świecie
uroczystość mobilna

Doktorat honoris causa dla przyjaciela Polski i Uniwersytetu Jagiellońskiego

13.04.2018
13 kwietnia br. w auli Collegium Maius odbyła się uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego profesorowi Jacques’owi Leroy z Uniwersytetu w Orleanie. Prof. Jacques Leroy jest wybitnym prawnikiem i nauczycielem akademickim, od wielu lat związanym z Wydziałem Prawa i Administracji UJ oraz krakowskim środowiskiem prawniczym.
więcej o Doktorat honoris causa dla przyjaciela Polski i Uniwersytetu Jagiellońskiego
uroczystość mobilna

Pierwsze absolutorium na krakowskiej weterynarii

27.03.2018
Niecodzienna uroczystość, absolutorium absolwentów kierunku weterynaria Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ-UR, odbyła się 27 marca br. w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studia zakończył rocznik 2012-2018, pierwszy, który zaczął uczyć się na krakowskiej weterynarii.
więcej o Pierwsze absolutorium na krakowskiej weterynarii

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj