Uroczystości

uroczystość mobilna

Zadaniem nauki jest poszukiwanie prawdy

15.01.2018
Niesłabnący entuzjazm badawczy i wielkie zaangażowanie profesora Wacława Uruszczaka w różne formy działalności na rzecz rozwoju nauki i dla dobra Uniwersytetu Jagiellońskiego przyniosły mu w ciągu dotychczasowej, kilkudziesięcioletniej pracy naukowej i organizacyjnej w uczelni pozycję niekwestionowanego lidera dyscypliny – mówiła w auli Collegium Maius profesor Dorota Malec, prorektor UJ ds. rozwoju. Profesor Wacław Uruszczak, wybitny prawnik, historyk i kanonista 15 stycznia br. podczas uroczystego posiedzenia Senatu UJ został uhonorowany medalem Merentibus.
więcej o Zadaniem nauki jest poszukiwanie prawdy
uroczystość

Społeczność akademicka Krakowa zebrała się w murach UJ na spotkaniu opłatkowym

20.12.2017
Wspólne łamanie się opłatkiem i kolędowanie tradycyjnie odbyło się w auli Collegium Novum UJ. Na przedświąteczne spotkanie przybyli nie tylko członkowie władz rektorskich oraz Senatu naszej uczelni, ale także rektorzy krakowskich szkół wyższych, przedstawiciele władz regionu i miasta oraz korpus dyplomatyczny. Gościem specjalnym był metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.
więcej o Społeczność akademicka Krakowa zebrała się w murach UJ na spotkaniu opłatkowym

Uczona spełniona

07.12.2017
Wszyscy nasi profesorowie budują wielkość Wydziału Polonistyki, ale są wśród nich tacy, którzy się wyróżniają. Taką osobą jest profesor Maria Korytowska, a cechą, która ją doskonale określa, jest żarliwość, a także nieobojętność – mówiła prof. Renata Przybylska, dziekan Wydziału Polonistyki UJ w czwartkowy wieczór w auli Collegium Maius. Zebrali się w niej koledzy, współpracownicy, nauczyciele i uczniowie prof. Marii Korytowskiej, aby uczcić jubileusz 45-lecia jej pracy naukowej na Uniwersytecie Jagiellońskim.
więcej o Uczona spełniona
uroczystość

Wybitny lekarz i naukowiec doktorem honoris causa UJ

27.11.2017
Profesor Hans-Rudolf Tinneberg z Uniwersytetu Justusa Liebiga w Giessen odebrał 27 listopada br. w auli Collegium Maius tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Niemiecki uczony jest cenionym w międzynarodowym środowisku badaczem związanym przede wszystkim z położnictwem i ginekologią. Od kilkunastu lat współpracuje z Katedrą Ginekologii i Położnictwa UJ CM.
więcej o Wybitny lekarz i naukowiec doktorem honoris causa UJ
uroczystość mobilna

Prawo, to nie tylko ustawy

17.11.2017
W auli Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego zgromadzili się dzisiaj współpracownicy, uczniowie, przyjaciele i rodzina profesora Wacława Uruszczaka, świętując jubileusz 50-lecia pracy naukowej wybitnego specjalisty z zakresu historii prawa polskiego, historii ustroju Polski i europejskiej kultury prawnej.
więcej o Prawo, to nie tylko ustawy