Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Uroczystości

uroczystość

Collegium Iuridicum: Jubileusz profesora Jana Ostrowskiego

28.04.2017
"Velis qoud possis" to tytuł księgi pamiątkowej dedykowanej prof. Janowi Ostrowskiemu, wieloletniemu pracownikowi naukowemu Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego (IHS UJ). Monografię, w dowód uznania za całokształt twórczości, wręczyli Jubilatowi współpracownicy, uczniowie i przyjaciele. Uroczystość odbyła się w piątkowy wieczór w sali im. Karola i Karoliny Lanckorońskich w Collegium Iuridicum.
więcej o Collegium Iuridicum: Jubileusz profesora Jana Ostrowskiego
uroczystość

Poznaliśmy zwycięzców konkursu Mądra Książka Roku 2016

20.04.2017
W drugiej edycji konkursu na najlepszą książkę popularnonaukową, zorganizowanego wspólnie przez Uniwersytet Jagielloński i Fundację Popularyzacji Nauki im. Euklidesa, przyznano pięć nagród.
więcej o Poznaliśmy zwycięzców konkursu Mądra Książka Roku 2016
uroczystość

Kolejna uczelnia wdraża zasady edukacji włączającej

06.04.2017
3 kwietnia 2017 r. rozpoczęły się jubileuszowe X Krakowskie Dni Integracji, które organizowane są co roku przez biura oraz działy ds. osób niepełnosprawnych siedmiu krakowskich uczelni: Uniwersytetu Ekonomicznego, Uniwersytetu Pedagogicznego, Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Jana Pawła II, Uniwersytetu Rolniczego, Politechniki Krakowskiej oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczelnie te współpracują w ramach "Porozumienia na rzecz wsparcia edukacyjnego studentów z niepełnosprawnościami".
więcej o Kolejna uczelnia wdraża zasady edukacji włączającej
uroczystość

Powstał Instytut Sejonga - Centrum Języka i Kultury Koreańskiej UJ

28.03.2017
28 marca 2017 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim dokonano uroczystego otwarcia placówki mającej na celu szerzenie nauki języka koreańskiego oraz rozwój wymiany kulturalnej pomiędzy Polską a Koreą Południową. Instytut Króla Sejonga, działający w 58 krajach świata, współfinansowany jest przez Ministerstwo Kultury, Sportu i Turystyki Republiki Korei.
więcej o Powstał Instytut Sejonga - Centrum Języka i Kultury Koreańskiej UJ
uroczystość

Odsłonięto tablicę poświęconą profesorowi Julianowi Nowakowi

28.03.2017
Tablicę poświęconą pamięci tego wybitnego naukowca odsłonięto 28 marca przy ul. Czystej 18 w Krakowie. Wmurowano ją w ścianę kamienicy, w której 100 lat temu z inicjatywy prof. Juliana Nowaka otwarto Instytut Weterynarii i Medycyny Doświadczalnej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Zakład Produkcji Surowic i Szczepionek Weterynaryjnych. Fundatorem tablicy jest Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Okocimskiej.
więcej o Odsłonięto tablicę poświęconą profesorowi Julianowi Nowakowi

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj