Uroczystości

Społeczność akademicka pożegnała prof. Aleksandra Koja

04.01.2017
4 stycznia 2017 roku odbył się pogrzeb prof. Aleksandra Koja - wybitnego uczonego, trzykrotnego rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, współtwórcy Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ, jednego z inicjatorów powstania Kampusu 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Społeczność akademicka pożegnała prof. Aleksandra Koja

Emerytowani profesorowie na opłatku w Collegium Maius

19.12.2016
19 grudnia 2016 roku w Collegium Maius odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe władz uniwersyteckich z emerytowanymi profesorami Uniwersytetu Jagiellońskiego, na którym obecni byli m.in. rektor, prorektorzy, kanclerz, kwestor oraz dziekani wydziałów UJ.
więcej o Emerytowani profesorowie na opłatku w Collegium Maius

Powitanie nowych pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego

16.12.2016
W piątek 16 grudnia 2016 roku, w auli Collegium Novum odbyło się uroczyste powitanie nowych pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wydarzenie to stanowiło okazję dla nowo zatrudnionych pracowników do zapoznania się z władzami UJ, a także do odwiedzenia zabytkowych wnętrz Collegium Novum.
więcej o Powitanie nowych pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego
uroczystość

Wręczenie odznaczeń państwowych działaczom opozycji demokratycznej z okresu PRL

14.12.2016
Uroczystość odbyła się 14 grudnia, dzień po 35. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, w sali Senackiej Collegium Novum UJ. Odznaczenia nadał prezydent RP Andrzej Duda za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej.
więcej o Wręczenie odznaczeń państwowych działaczom opozycji demokratycznej z okresu PRL

09.12.2016
Autorem najlepszej książki dotyczącej dziejów narodów Europy Środkowo-Wschodniej XIX i XX wieku i zarazem zwycięzcą XVI edycji konkursu został prof. Romuald Turkowski. Laureatem nagrody honorowej ogłoszono prof. Piotra Wandycza.
więcej o W Collegium Maius UJ wręczono Nagrody im. Henryka Wereszyckiego i Wacława Felczaka