Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Uroczystości

uroczystość

73 lata temu Uniwersytet Jagielloński wznowił oficjalną powojenną działalność

19.03.2018
19 marca 1945 roku w auli Collegium Novum UJ odbyła się pierwsza po zakończeniu okupacji hitlerowskiej inauguracja roku akademickiego. 73 lata później w tym samym miejscu złożono hołd wykładowcom, studentom i organizatorom tajnego nauczania na Uniwersytecie Jagiellońskim. Rocznica ta upamiętniona została także odsłonięciem tablicy pamiątkowej na drugim piętrze tegoż gmachu.
więcej o 73 lata temu Uniwersytet Jagielloński wznowił oficjalną powojenną działalność
uroczystość

Profesor Joseph Schatzker doktorem honoris causa UJ

09.03.2018
Profesor Joseph Schatzker odebrał 9 marca w auli Collegium Maius tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczony polskiego pochodzenia jest cieszącym się wielkim uznaniem na całym świecie ortopedą i traumatologiem. Poprzez swoją działalność został na trwałe doceniony i zapamiętany przez rodzime środowisko ortopedyczne jako promotor zarówno współczesnej wiedzy, jak i twórca podstawy pod późniejsze sukcesy na tym polu.
więcej o Profesor Joseph Schatzker doktorem honoris causa UJ
uroczystość

Całe życie dla nauki i uniwersytetu

07.02.2018
7 lutego 2018 r. odbyła się uroczystość przyznania odznaki Zasłużony dla Uniwersytetu Jagiellońskiego dwojgu wybitnym profesorom: Urszuli Marcie Doleżal i Tadeuszowi Cichockiemu. Decyzję o ich uhonorowaniu podjął wcześniej Senat Uniwersytetu Jagiellońskiego na wniosek Kolegium Rektorskiego oraz Rady Wydziału Lekarskiego.
więcej o Całe życie dla nauki i uniwersytetu
uroczystość

Zadaniem nauki jest poszukiwanie prawdy

15.01.2018
Niesłabnący entuzjazm badawczy i wielkie zaangażowanie profesora Wacława Uruszczaka w różne formy działalności na rzecz rozwoju nauki i dla dobra Uniwersytetu Jagiellońskiego przyniosły mu w ciągu dotychczasowej, kilkudziesięcioletniej pracy naukowej i organizacyjnej w uczelni pozycję niekwestionowanego lidera dyscypliny – mówiła w auli Collegium Maius profesor Dorota Malec, prorektor UJ ds. rozwoju. Profesor Wacław Uruszczak, wybitny prawnik, historyk i kanonista 15 stycznia br. podczas uroczystego posiedzenia Senatu UJ został uhonorowany medalem Merentibus.
więcej o Zadaniem nauki jest poszukiwanie prawdy
uroczystość

Społeczność akademicka Krakowa zebrała się w murach UJ na spotkaniu opłatkowym

20.12.2017
Wspólne łamanie się opłatkiem i kolędowanie tradycyjnie odbyło się w auli Collegium Novum UJ. Na przedświąteczne spotkanie przybyli nie tylko członkowie władz rektorskich oraz Senatu naszej uczelni, ale także rektorzy krakowskich szkół wyższych, przedstawiciele władz regionu i miasta oraz korpus dyplomatyczny. Gościem specjalnym był metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.
więcej o Społeczność akademicka Krakowa zebrała się w murach UJ na spotkaniu opłatkowym

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj