Uroczystości

11.01.2019
11 stycznia na specjalnym spotkaniu w auli Collegium Maius zebrali się przedstawiciele władz UJ - rektor prof. Wojciech Nowak, prorektorzy prof. Dorota Malec i prof. Armen Edigarian, przybyli z wielu ośrodków naukowych romaniści oraz naukowcy zajmujący się turystyką, przedstawiciele Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej , a przede wszystkim rodzina zmarłego w 2017 roku prof. Janusza Sondla.
więcej o "Prawne aspekty podróży i turystyki" - księga upamiętniająca prof. Janusza Sondla
W Szpitalu Uniwersyteckim stanęło popiersie Ignaza Semmelweisa

W Szpitalu Uniwersyteckim stanęło popiersie Ignaza Semmelweisa

21.12.2018
W budynku Katedry i Kliniki Ginekologii i Położnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum przy ul. Kopernika 23 odsłonięto popiersie Ignaza Semmelweisa. Wydarzenie to uczciło 200-lecie urodzin węgierskiego lekarza położnika i pioniera antyseptyki. W uroczystości udział wzięli m.in. rektor UJ prof. Wojciech Nowak, prorektor UJ ds. Collegium Medicum prof. Tomasz Grodzicki oraz konsul generalny Węgier w Krakowie Adrienne Kormendy.
więcej o W Szpitalu Uniwersyteckim stanęło popiersie Ignaza Semmelweisa
Wspólne łamanie się opłatkiem i kolędowanie w auli Collegium Novum UJ

Wspólne łamanie się opłatkiem i kolędowanie w auli Collegium Novum UJ

19.12.2018
Środowisko akademickie Uniwersytetu Jagiellońskiego, członkowie Senatu oraz pracownicy naszej uczelni, przedstawiciele władz miasta i regionu, korpus dyplomatyczny oraz duchowieństwo, ale także członkowie zaprzyjaźnionych z UJ środowisk Krakowa i Małopolski zebrali się na tradycyjnym spotkaniu opłatkowym w Collegium Novum UJ.
więcej o Wspólne łamanie się opłatkiem i kolędowanie w auli Collegium Novum UJ
Emerytowani profesorowie spotkali się na tradycyjnym opłatku

Emerytowani profesorowie spotkali się na tradycyjnym opłatku

17.12.2018
17 grudnia w Collegium Maius odbyło się tradycyjne spotkanie świąteczne emerytowanych profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego z udziałem najwyższych władz uczelni.
więcej o Emerytowani profesorowie spotkali się na tradycyjnym opłatku
Medal "Plus ratio quam vis" dla profesora Jana Ostrowskiego [FOTO]

Medal "Plus ratio quam vis" dla profesora Jana Ostrowskiego [FOTO]

14.12.2018
Profesor Jan Ostrowski, wieloletni pracownik naukowy Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego, otrzymał w piątkowe popołudnie złoty medal "Plus ratio quam vis". Uroczystość odbyła się w sali im. Karola i Karoliny Lanckorońskich w Collegium Iuridicum.
więcej o Medal "Plus ratio quam vis" dla profesora Jana Ostrowskiego [FOTO]