Uroczystości

09.10.2018
8 października w wypełnionej do ostatniego miejsca sali w Auditorium Maximum UJ odbyła się inauguracja roku akademickiego 2018/2019 w Jagiellońskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Najstarszych studentów w naszej uczelni powitał rektor UJ prof. Wojciech Nowak oraz kierownik Jagiellońskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (JUTW) Ewa Piłat.
więcej o Inauguracja 37. roku akademickiego w Jagiellońskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku
Ambasador ZEA na inauguracji w Instytucie Orientalistyki UJ
uroczystość wizyta

Ambasador ZEA na inauguracji w Instytucie Orientalistyki UJ

02.10.2018
2 października 2018 r. w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego w Instytucie Orientalistyki UJ, z udziałem ambasadora Zjednoczonych Emiratów Arabskich Yousifa Eisy Al-Sabriego.
więcej o Ambasador ZEA na inauguracji w Instytucie Orientalistyki UJ
Uroczysta inauguracja 655. roku akademickiego w Uniwersytecie Jagiellońskim

Uroczysta inauguracja 655. roku akademickiego w Uniwersytecie Jagiellońskim

01.10.2018
- Rozpoczynający się dzisiaj nowy rok akademicki będzie ogromnie trudny. Mam jednak pewność, że nie pogrążymy się w jałowych sporach, niepotrzebnych konfliktach i niekończących się dyskusjach. Wierzę, że wizjonerski obraz uniwersytetu zwycięży - powiedział rektor prof. Wojciech Nowak otwierając 655. rok akademicki na Uniwersytecie Jagiellońskim.
więcej o Uroczysta inauguracja 655. roku akademickiego w Uniwersytecie Jagiellońskim
Kilkuset obcokrajowców weźmie udział w wakacyjnej nauce języka polskiego na UJ

Kilkuset obcokrajowców weźmie udział w wakacyjnej nauce języka polskiego na UJ

05.07.2018
Ważnym wydarzeniem w kalendarzu uniwersyteckich uroczystości jest inauguracja Szkoły Letniej Języka i Kultury Polskiej UJ. Już po raz 49 studenci z całego świata mają możliwość uczestniczenia w wakacyjnych kursach w murach najstarszej polskiej uczelni.
więcej o Kilkuset obcokrajowców weźmie udział w wakacyjnej nauce języka polskiego na UJ
Tad Taube doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego

Tad Taube doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego

12.06.2018
12 czerwca w auli Collegium Maius tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego odebrał Tad Taube. To jeden z najbardziej znanych filantropów zaangażowanych w rozwój kultury żydowskiej w Polsce, Izraelu i Stanach Zjednoczonych, akademickich studiów żydowskich w wielu miejscach świata, a także osoba niezwykle zasłużona dla rozwoju stosunków polsko-żydowskich i polsko-amerykańskich.
więcej o Tad Taube doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego