Wizyty

wizyta mobilna

Uniwersytet Jagielloński nawiązał współpracę z koreańską uczelnią

20.02.2017
20 lutego 2017 r. Uniwersytet Jagielloński podpisał porozumienie z Uniwersytetem Keimyung, mającym siedzibę w Daegu w Korei Południowej.
więcej o Uniwersytet Jagielloński nawiązał współpracę z koreańską uczelnią

Delegacja Uniwersytetu Jagiellońskiego z wizytą na Cyprze

02.02.2017
Na zaproszenie rady miasta oraz burmistrza Pafos Fedonasa Fedonosa delegacja Uniwersytetu Jagiellońskiego wzięła udział w dniach 28-29 stycznia 2017 r. w uroczystościach rozpoczynających objęcie przez to cypryjskie miasto zaszczytnego tytułu Europejskiej Stolicy Kultury. W 2017 roku Pafos rolę tę będzie dzielić wraz z duńskim Aarhus.
więcej o Delegacja Uniwersytetu Jagiellońskiego z wizytą na Cyprze

Ambasador Izraela z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

27.01.2017
W dniach 26-27 stycznia 2017 r. Uniwersytet Jagielloński gościł ambasador Izraela w Polsce Annę Azari.
więcej o Ambasador Izraela z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

Delegacja Uniwersytetu Jagiellońskiego w Chinach

12.12.2016
Delegacja Uniwersytetu Jagiellońskiego pod przewodnictwem rektora UJ prof. Wojciecha Nowaka gościła w Chinach w dniach od 7 do 11 grudnia 2016 roku. W jej skład weszli również: dziekan Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ prof. Zdzisław Mach, dyrektor Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ prof. Adam Jelonek oraz dyrektor Instytutu Konfucjusza dr Joanna Wardęga i wicedyrektor Instytutu - pan Han Xinzhong.
więcej o Delegacja Uniwersytetu Jagiellońskiego w Chinach
wizyta

Premier Węgier: Profesor Felczak był dla nas ambasadorem "Solidarności"

09.12.2016
- Chcieliśmy usłyszeć prawdę od wiarygodnej osoby, od bohatera z okresu II wojny światowej, który był więziony przez nazistów, a potem przez komunistów. Legendarny profesor wytyczył naszym politycznym celom drogę - mówił premier Węgier Viktor Orban, podczas wizyty na Uniwersytecie Jagiellońskim, o swoim nauczycielu akademickim, profesorze Wacławie Felczaku, postaci istotnej dla formowania się węgierskiej opozycji demokratycznej w latach 70. i 80.
więcej o Premier Węgier: Profesor Felczak był dla nas ambasadorem "Solidarności"