Wizyty

Prof. Armen Edigarian z wizytą na Indiana University

14.06.2017
W dniach 15-29 maja br. prorektor UJ ds. dydaktyki prof. Armen Edigarian przebywał na Indiana University w Bloomington. Celem wizyty było rozszerzenie współpracy pomiędzy Uniwersytetem Jagiellońskim a jedną z najbardziej innowacyjnych uczelni w Stanach Zjednoczonych.
więcej o Prof. Armen Edigarian z wizytą na Indiana University

30.05.2017
Profesor Chu Hung-Iam, dziekan Wydziału Humanistycznego (Faculty of Humanities) wraz z przedstawicielami jednostek koncentrujących swoją działalność dydaktyczną i naukową w zakresie nauk filologicznych, profesor Chan Shui-duen (Department of Chinese & Bilingual Studies) i profesor Winnie Cheng (Department of English) oraz Emily Ip w dniu 25 maja 2017 r. złożyli wizytę w Uniwersytecie Jagiellońskim i spotkali się z władzami i przedstawicielami Wydziału Filologicznego.
więcej o Wizyta przedstawicieli The Hong Kong Polytechnic University na Wydziale Filologicznym UJ
wizyta

Podpisanie porozumień o współpracy z gruzińskimi uczelniami

22.05.2017
15 maja podczas wizyty w Tbilisi prof. Adam Jelonek, pełnomocnik Rektora UJ ds. internacjonalizacji a zarazem Dyrektor Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu, podpisał w imieniu Rektora UJ dwa międzyuczelniane porozumienia o współpracy naukowej z Międzynarodowym Uniwersytetem Kaukaskim oraz z Państwowym Uniwersytetem im. Ilii Czawczawadze.
więcej o Podpisanie porozumień o współpracy z gruzińskimi uczelniami

Natalia Sołżenicyna gościła na Uniwersytecie Jagiellońskim

18.05.2017
Z wdową po wybitnym rosyjskim pisarzu i przewodniczącą propagującej twórczość noblisty Fundacji Aleksandra Sołżenicyna spotkał się rektor UJ prof. Wojciech Nowak. Następnie w auli Collegium Maius UJ Natalia Sołżenicyna wygłosiła wykład, w którym przybliżyła studentom postać swojego męża.
więcej o Natalia Sołżenicyna gościła na Uniwersytecie Jagiellońskim

Uniwersytet Jagielloński rozpoczyna współpracę z Uniwersytetem Teherańskim

16.05.2017
10 maja podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Wydziałem Filologicznym UJ a Wydziałem Literatury i Humanistyki Uniwersytetu Teherańskiego. Dokument podpisali dziekan prof. Elżbieta Górska i prodziekan prof. Hassan Hazrati.
więcej o Uniwersytet Jagielloński rozpoczyna współpracę z Uniwersytetem Teherańskim