Ambasador Chorwacji z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

22 stycznia 2016 r. Uniwersytet Jagielloński odwiedziła ambasador Chorwacji w Polsce dr Andrea Bekić, w towarzystwie małżonka dr. Darko Bekicia W Collegium Novum przyjął ich rektor UJ prof. Wojciech Nowak.

Spotkanie poświęcone było planom rozwoju wzajemnej współpracy w niedalekiej przyszłości.

Dr Andrea Bekić pracuje w dyplomacji chorwackiej od 1992 r. W służbie Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Europejskich Republiki Chorwacji piastowała stanowiska m.in. w Ambasadzie Republiki Chorwackiej w Portugalii, w Departamencie Ameryki Północnej, Departamencie Instytucji Unii Europejskiej. w Komitecie Wykonawczym Europejskiego Kolegium Bezpieczeństwa i Obrony oraz w Wydziale ds. NATO i Bezpieczeństwa Międzynarodowego. Od listopada 2013 r. sprawuje funkcję Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego w Rzeczypospolitej Polskiej. Posiada doktorat w dziedzinie Nauk Politycznych i jest autorką licznych artykułów i opracowań naukowych z zakresu stosunków międzynarodowych oraz historii chorwackiej dyplomacji.

Uniwersytet Jagielloński gościł ambasadora Islandii

Ambasador Niemiec z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim