UJ gości profesorów z Indii i Oksfordu

13 maja 2016 r. UJ odwiedziła delegacja przedstawicieli czołowych uczelni indyjskich oraz specjalistów z dziedziny studiów indyjskich z Uniwersytetu w Oksfordzie.

W skład delegacji weszli prof. Shantanu Chakrabarti (Uniwersytet w Kalkucie), prof. Arvind Kumar (Uniwersytet Manipal) i prof. Gulschan Sachdeva (Uniwersytet Jawaharlala Nehru) oraz prof. Matthew Mc Cartney i prof. George Kunnath z Uniwersytetu w Oksfordzie.

Delegację przyjął w swoim gabinecie w Collegium Novum prorektor UJ ds. dydaktyki prof. Andrzej Mania. W spotkaniu wziął udział również m.in. dr Marcin Grabowski z Instytutu Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych (INPiSM) UJ. W trakcie rozmowy omówiono plany i perspektywy rozwoju wzajemnej współpracy, zwłaszcza w dziedzinie studiów międzynarodowych i międzykulturowych. Następnie prof. Andrzej Mania oprowadził gości po najważniejszych miejscach w Collegium Novum, przybliżając im jednocześnie kluczowe fakty i postacie z historii Uniwersytetu. Po wizycie w Collegium Novum delegacja zwiedziła Muzeum UJ Collegium Maius.

Kolejnym punktem wizyty było seminarium naukowe pt.  India. Emerging Power and the New International Order in Asia, poświęcone roli Indii jako nowego azjatyckiego mocarstwa w perspektywie społecznej, politycznej i ekonomicznej. Spotkanie prowadził dr Marcin Grabowski (Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ). W seminarium uczestniczył także dr hab. Jakub Zajączkowski (Instytut Stosunków Międzynarodowych UW) oraz dr hab. Agnieszka Kuczkiewicz-Fraś (Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ).

Spotkanie zostało zorganizowane przez Polskie Towarzystwo Studiów Międzynarodowych, Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ, Instytut Stosunków Międzynarodowych UW oraz sekcję azjatycką Koła Studentów Stosunków Międzynarodowych UJ.

Uniwersytet Jagielloński gościł ambasadora Islandii

Ambasador Niemiec z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim