Ambasador Izraela z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

W dniach 26-27 stycznia 2017 r. Uniwersytet Jagielloński gościł ambasador Izraela w Polsce Annę Azari.

26 stycznia ambasador złożyła wizytę na Kampusie 600-lecia Odnowienia UJ, gdzie spotkała się z członkami Zakładu Izraela i Lewantu w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ, a następnie wygłosiła gościnny wykład pt. "Israel: From the ideology of the melting pot to Jewish multiculturalism".

27 stycznia Anna Azari spotkała się w Collegium Novum z rektorem UJ prof. Wojciechem Nowakiem. W spotkaniu uczestniczyli również prof. Adam Jelonek, dyrektor Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu, pełniący również funkcję pełnomocnika rektora UJ ds. internacjonalizacji, dr hab. Przemysław Turek, kierownik Zakładu Izraela i Lewantu UJ oraz prof. Piotr Laidler, były prorektor UJ oraz obecny sekretarz KRUP.

W trakcie spotkania ambasador została zaznajomiona ze specyfiką najstarszej uczelni w Polsce, zarówno w  wymiarze historycznym jak i współczesnym. Głównym tematem spotkania była współpraca pomiędzy Uniwersytetem Jagiellońskim a uczelniami izraelskimi, zarówno w dziedzinie wymiany studenckiej, jak i kontaktów naukowo-badawczych. Uczestnicy zapowiedzieli podjecie wspólnych starań na rzecz dalszego owocnego rozwoju tej współpracy.

Uniwersytet Jagielloński gościł ambasadora Islandii

Ambasador Niemiec z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim