Delegacja Uniwersytetu Jagiellońskiego z wizytą w Chile

W dniach od 18 do 23 marca delegacja, której przewodniczył rektor UJ prof. Wojciech Nowak, a towarzyszyli mu p.o. dyrektor Małopolskiego Centrum Biotechnologii prof. Kazimierz Strzałka oraz reprezentujący Zespół ds. Internacjonalizacji UJ, p.o. kierownik Katedry Biochemii Lekarskiej UJ CM prof. Piotr Laidler, przebywała z wizytą na Uniwersytecie de Concepción w Chile.

Zasadniczym celem wizyty było podpisanie umowy o współpracy w zakresie badań naukowych i kształcenia pomiędzy UJ a jednym z najstarszych i najdynamiczniej rozwijających się uniwersytetów w Chile. Ponadto delegacja odbyła liczne spotkania i rozmowy m.in. na Wydziałach Chemii, Fizyki i Matematyki (włącznie z Instytutem Astronomii), Lekarskim oraz na Wydziale Humanistyki i Sztuki.

W wyniku przeprowadzonych dyskusji wytypowano obszary, które, ze względu na zainteresowanie nimi obydwu uniwersytetów, będą w pierwszej kolejności przedmiotem intensywnej współpracy w zakresie prowadzonych wspólnie badań naukowych, a także wymiany pracowników i studentów.

Akt podpisywania umowy o współpracy. Od lewej: Vice Rector for Research and Development UdeC dr Carlos Gonzalez Correa, Vice Rector UdeC dr Bernabe Rivas Quiroz, dr Ivan Araya Gomez (UdeC), Rector Universidad de Concepcion ing. Sergio Lavanchy Merino, Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak, prof. Piotr Laidler (Katedra Biochemii Lekarskiej UJ CM)
Radość Magnificencji Rektorów po podpisaniu umowy o współpracy. Rektor Universidad de Concepcion ing. Sergio Lavanchy Merino, rektor UJ prof. Wojciech Nowak, dr Ivan Araya Gomez, UdeC (po lewej), prof. Piotr Laidler (po prawej), prof. Kazimierz Strzałka (po prawej)
Gorąca dyskusja w gabinecie Rektora UdeC. Od lewej: prof. Piotr Laidler, prof. Kazimierz Strzałka, prof. Wojciech Nowak, ing. Sergio Lavanchy Merino
Pożegnanie w gabinecie rektora UdeC