UJ rozwija współpracę z chińską uczelnią

30 listopada 2017 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim odbyło się spotkanie z delegacją Dalian University of Foreign Languages – jednej z wiodących chińskich uczelni językowych, obecnie oferującej również studia w wielu innych dziedzinach.

W spotkaniu w Collegium Maius wzięli udział m.in. rektor UJ prof. Wojciech Nowak, rektor Dalian University of Foreign Languages prof. Liu Hong, pełnomocnik rektora UJ ds. internacjonalizacji prof. Adam Jelonek, a także przedstawiciele władz wybranych wydziałów i innych jednostek obu uczelni.

Rozmowa poświęcona była w szczególności utworzeniu kierunku polonistyka w Dalian University of Foreign Languages, uruchomieniu wspólnych studiów magisterskich, licencjackich i doktoranckich a także rozwojowi wymiany pracowników akademickich i studentów. Zwieńczeniem spotkania było podpisanie memorandum stanowiącego podstawę współpracy w ww. dziedzinach.

Dalian University of Foreign Languages jest młodym uniwersytetem założonym w 1964 roku, znajdującym się wysoko w krajowych rankingach chińskich uczelni wyższych. Składa się z dwudziestu szkół lub wydziałów i dwudziestu jeden ośrodków badawczych, z ponad 1100 pracownikami naukowymi i ponad 15 tysiącami studentów studiów licencjackich, magisterskich i zawodowych. Oferowane studia obejmują m.in. język japoński, koreański, arabski, chiński, literaturę chińską, nauczanie języka chińskiego jako obcego, projektowanie artystyczne, zarządzanie w turystyce, międzynarodową ekonomię i handel, informatykę i technologię, dziennikarstwo i muzykologię. Studenci mogą również realizować program doktorancki w zakresie dyplomacji.

Uniwersytet Jagielloński gościł ambasadora Islandii

Ambasador Niemiec z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim